Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od swabel » 13 srp 2009, 09:46

Chystam sa slovencinu co si sem upol vyskusat v CD70 Navi, dam vediet, ako to bezi...
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 13 srp 2009, 14:20

tak jsem si DVD90 komplet rozhodil po stole, zkontroloval jsem obsah FLASH paměti hlavního mikroprocesoru (rádio a můstek na CAN sběrnici) – souhlasí s daty z SW CD, zkusil jsem měnit obsah sériových pamětí EEPROM (jedna je pro mikro. řídící rádio a druhá pro hlavní mikro), bez vlivu na možnost změny SW v DVD90. Takže problém pravděpodobně bude v modulu navigace (viz. foto). Na modulu je "pouze" ASIC v němž se ukrývá jádro mikroprocesoru MIPS, HW část GPS přijímače, IDE řadič a rozhraní pro externí paměti SDRAM (K4S28xxx) a 32MB Nand FLASH (K9F5608). V paměti Nand FLASH budou uschované všechny soubory související s navigací (obsah adresářů app z SW CD) a tedy bych čekal ten problém. Někde bude něco špatně zapsáno (určitě se používá nějaký souborový systém), jenže se to dá velmi těžko napravit. Dělat kopie obsahů pamětí Nand FLASH je díky možné existenci vadných bloků pamětí Nand FLASH dost komplikovaná záležitost a hlavně bych potřeboval „funkční“ obsah z jiné DVD90.
Takže jediná šance je, sehnat nějakou nefunkční DVD90 a zkusit z ní vyzobnout Nand FLASHku, resp. zkusit celý navi. modul a i ten zbytek… čirou náhodou, nemáte někdo nefunkční DVD90? Nebo CD70?

Nepředpokládám, že v ČR existuje servis, který je schopný opravovat DVD90 na úrovni desek nebo se pletu? Našel jsem pár firem, ale jejich maximum je čištení optiky mechanik, změna SW, resp. jazyka s CD a zajištění nových map...
Přílohy
GPS_a.jpg
GPS_b.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Hoonza
Příspěvky: 110
Registrován: 07 srp 2009, 14:27

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od Hoonza » 13 srp 2009, 15:25

To je dost svízel. :( Pochybuju že tady v čechách by nějaká firma byla až takhle specializovaná, jak říkáš maximálně vyčistit, nebo vyndat zaseklé cd z mechaniky. Kdyby to potkalo mě a nebylo by zbytí hledal bych v Německu. Na eBay jsou asi 3 firmy které CD70/dvd90 opravují viz tady odkaz na eBay.
Astra H Sport, Z18XER 103 KW r. 2008, IDS+, Bi-Xenon, Keyless (Open&Start)

Uživatelský avatar
presario
Příspěvky: 53
Registrován: 25 čer 2009, 16:45
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od presario » 18 srp 2009, 18:53

PepaS píše: Takže jediná šance je, sehnat nějakou nefunkční DVD90 a zkusit z ní vyzobnout Nand FLASHku, resp. zkusit celý navi. modul a i ten zbytek… čirou náhodou, nemáte někdo nefunkční DVD90? Nebo CD70?
Sehnals někde tu nefunkční DVD90 ?? Možná by pomohlo přece jen zkopčit tu Flash paměť ... mám v práci ZIF patice do Beeprogu, mezi nima i snad TSOP ZIF konvertor, jestli je ta paměť pouzdro TSOP a ne WSOP (dle datasheetu jsou asi tři pouzdra - TSOP, BGA, WSOP), pak bych zkusil mrknout jestli to programátor podporuje a zkusil okopčit paměť z mojí DVD90 ....

.. já jsem zatím akorát aktualizoval jazyky (Language CD 2008) - mám nastavenou angličtinu ...

.. jestli by ti to pomohlo, dej vědět ... :geek:

LibiNedy
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2009, 10:49

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od LibiNedy » 24 srp 2009, 15:31

Tak chlapi, jak jste pokročili v počeštění CD 70 Navi? Měl bych zájem a nechci to zadarmo. Jsem ochotný někam zajet (já jsem z Tábora) nebo koupit instalační CD. Už je to takhle daleko nebo se ještě na tom pracuje?

martin1.9
Příspěvky: 81
Registrován: 24 srp 2009, 17:49
Bydliště: Semily

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od martin1.9 » 24 srp 2009, 19:32

Zdraívm všechny příznivce krásných stroju zvané OPEL ASTRA H.Musím se pochlubit že také jeden kousek vlastním a jsem s ní nadmíru spokojen.Asi jako každý kdo má tohodle mazlika. :D
Jen mě štve,že mi piše všechno v němčině.Prosím o kontakt na nějakého človíčka,který dá doučování memu mazlikovi.Mam CD 70.
Jsem od Liberce,ale tenhe týden jsem na Vranově.
Doufám že mi poradíte.Díky Martin
Astroun H Caravan 1.9 CDTi 74kw 2006

http://autoskijoring.msch.cz/

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 24 srp 2009, 20:14

Martine tady mas cloveka co potrebujes - http://carteam.cz/ pripadne zde na foru nick RomanK 8-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

martin1.9
Příspěvky: 81
Registrován: 24 srp 2009, 17:49
Bydliště: Semily

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od martin1.9 » 24 srp 2009, 20:22

Děkuji,nečekal jsem tak rychlou reakci.Jsem překvapen. :)
Astroun H Caravan 1.9 CDTi 74kw 2006

http://autoskijoring.msch.cz/

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 24 srp 2009, 20:26

kdybych necucel na zpravy mas odpoved po 10minutach. zde na foru budes prekvapen pokazdy :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 09 zář 2009, 09:37

přes veškeré úsilí se mi stále nepodařilo „přesvědčit“ DVD90 Navi, aby opět uměla měnit svůj SW. Navigační modul má problém, ale není boha, který by ho sehnal (otravoval jsem autorizované servisy, jeden „servis“ i výrobce Continental Automotive, ovšem výsledek je nulový). Existuje ještě možnost, ale ta by byla dost časově náročná (moc děkuji presario-vi za nabídku a ochotu).
Nakonec jsem si tedy na testy pořídil další kousek, a to CD70. A nastal další zádrhel s SW CD. Na rozdíl od CD70 je DVD90 je daleko tolerantnější k formátu vypalovaného SW CD. Po dlouhém bádání jsem na to kápnul, takže už mohu tvořit SW CD pro CD70 dle své libosti. Dále jsem si musel vyřešit otázku klonování „párování“ rádia a displeje. K mé sestavě DVD90 a displeje nemám security kód, takže ji nedokážu rozpárovat a následně spárovat CD70 s displejem. Dávat 1000Kč za jeho zjištění se mi nechtělo, takže nakonec jsem si zjistil, jak to běhá a vše potřebné vyzobnul z DVD90 a vložil do CD70 boční cestou. Mimochodem, není problém uvést samostatnou CD70 či DVD90 do stavu „přepravy“ bez znalosti security kódu.
Do konce týdne šoupnu na YouTube video první „kompletně“ počeštěné DVD90/CD70 a barevného displeje. Slovo kompletní jsem dal záměrně do uvozovek, protože mi chybí ještě jedna důležitá část, a to lokalizace zpráv z RDS-TMC (Radio Data System - Traffic Message Channel / Rádiový datový systém - Kanál dopravních zpráv). V tuto chvíli mám CZ místo italštiny, takže vše je v češtině, ale TMC zprávy jsou italsky :o . Asi půjde nastavit tak, že by byly anglicky, ale já bych tam rád viděl češtinu, ale nevím, zda-li to bude reálné. Těch vět bude hodně (databáze čítá cca 1850 událostí) a ještě nevím, kde a jak jsou uložené.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět