UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od PepaS » 20 dub 2017, 16:05

silver píše:Mala otazka co su tie male kabliky v tej ciernej buzirke? A kam vedu z uhp?
Vedou k adaptéru umístěnému pod ruční brzdou, který se používá pro kontaktní připojování telefonu k UHP.

Mimochodem, ty určitě nejsi chirurg... tohle je hrozná řezničina. :o
silver píše:Volaco som dokuroval asi,ma to nieco spolocne z radiom urcite.
Nemá. ;)
silver píše:konkretny problem je ze radio sa neda ovladat cez display?
Otázka za několik oravských korbáčiků. :D

Přestřihnul si sběrnici MS-CAN a tím si přerušil komunikaci mezi DISP a rádiem. Pokud chceš opravit, musíš propojit kroucené páry zeleného a bílého vodiče. Bílý vodič z prvního krouceného páru (zkroucený bílý a zelený vodič) musíš propojit s bílým vodičem z druhého krouceného páru. Zelený vodič z prvního krouceného páru musíš propojit se zeleným vodičem z druhého krouceného páru. Všechny pahýly přestřižených vodičů musíš zaizolovat!

A pokud si bereš z auta UHP a chceš ho dát do auta jiného, měl by sis vzít i mikrofon. Mikrofon najdeš na konci stíněného koaxiálu, který ti také trčí ve svazku. Mikrofon je umístěn u střešní lampičky. ;)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 20 dub 2017, 19:32

@pepas
Ty si neskutocny!!!!! Moc ti dakujem za ochotu a cennu radu 8-)
Nuz co dodat,laicky som to prerazal ako kus masa no :mrgreen:
A prestalo to fungovat,kolega si dnes prisiel pre auto,slubil som mu ze vsetko bude ok(samozrejme som mu povedal co planujem brat atd).
Urobil som presne ako si napisal biely na biely a zel na zeleny :lol: . Ja som myslel ze ten hruby kabel na kolebku je problem,som nevedel naco je :o .

Samozrejme ako pises,micro som uz prehadzoval,to som robil prve,kable uz som tam mal,takze som ho len precvakol,takze teraz uz vsetko mam,uz len napojit uhp4.to uz je sparovane z radiom aj displajom,kedze aj tie som prehadzoval,a ako bolo pisane,este doprogramovat a sparovat s ostatnymi jednotkami s ktorymi uhp komunikuje.
:lol: :lol: :lol:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 24 dub 2017, 20:09

dobry vecer pani :mrgreen:
mam jeden problemik ,z uhp vedu can bus kable-2 korbaciky zeleno bielych kablov,nieco sa mi mari ze sa nezapajaju na radio vsetky 4,ten odkaz na montaz pinov z nemeckeho fora nefunguje a ja neviem ako tie kable zapojit.a kedze mam origo nakablobanu koncovku neviem ako zistim ktory korbacik pouzit :roll: :roll: ,inak pomaly chystam kable,bol som bnes na vrakaci a nieco tam zohnal 8-) 8-) ....ale rysuje sa to 8-) 8-) 8-)
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

troodon
Příspěvky: 59
Registrován: 29 srp 2013, 19:05
Bydliště: Nitra, SR

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od troodon » 27 dub 2017, 20:27

UHP pin 13, zelena, MSCAN-H radio pin 9/XC31 (pin 3 OBD)
UHP pin 14, biela, MSCAN-L radio pin 10/XC31 (pin 11 OBD)

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 27 dub 2017, 20:31

Dakujem 8-) ,uz to konzultujem :lol:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od silver » 17 kvě 2017, 21:20

Taaaaaaakze uhp4 bluetooth facha na plnee obratky konecne,bola to strastiplna cesta ale prisiel som do ciela,tymto chcem podakovat hlavne stanovi za jeho rady a postupy a cas ktory mi venoval,lebo neviem ci by som to dal.
Kedze som mal vsetko sparovane dokopy v predchadzajucej astre cakali sme a dufali ze sluchatko sa objavi,zial nestalo sa tak.
Takze bolo jasne ze treba asi programovat,spojil som to hned aj s aktivaciou tempomatu a denneho svietenia.chalan to napichol na tech 2 ale uhp nebolo aj tak viditelne :o

Pripojenie kablov od uhp k radiu som ja riesil rychlospojkami a to sa pri hnedom kable(uzemneni) ukazalo ako nespravna volba,hruby hnedy kabel nepreseklo poriadne,takze to nefungovalo,ale po poriadnom spojeni hnedych kablov dokopy sa sluchatko hned objavilo po pretoceni klucika,takze diagnostiku nebolo nato treba vobec pouzit.
Stalo ma to kopu casu v garazi a rozoberania auta,ale uz mam dusu na mieste :mrgreen:
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Bohdan
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2017, 15:37

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od Bohdan » 15 črc 2017, 15:53

Pořídil jsem si starší Zafiru. Potěšilo mě, že u Navi CD70, je k disposici bluetooth k připojení telefonu, mám však smůlu. Celé rodině v tomto autě spojení funguje, můj telefon se připojí a do 10 sec. ukončí připojení, přitom ve škodovce mě to šlape bez problému. Mám Samsung S5 a nevím si s tím rady, zlobí pouze můj tel. jiný Samsung S5 šlape bez problému.

Bohdan
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2017, 15:37

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od Bohdan » 15 črc 2017, 23:35

Tak už jsem to vyřešil, problém byl v množství kontaktu. Když jsem nepovolil načítat kontakty, tak to šlape.

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od PepaS » 25 črc 2017, 15:12

Bohdan píše:Tak už jsem to vyřešil, problém byl v množství kontaktu. Když jsem nepovolil načítat kontakty, tak to šlape.
Problém může být způsoben zastaralým SW v modulu UHP. Po aktualizaci by mělo šlapat i s telefonním seznamem. 8-)

Aktualizaci SW umí udělat v každém autorizovaném servisu vozů OPEL, případně já v Lysé nad Labem. ;)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: UHP - mobilní portál s technologií bluetooth

Příspěvek od Hellrider » 26 črc 2017, 23:08

S mím UHP 4 jsem měl větší problémy. Přihlášení, rachocení, nebylo mě na druhé straně slyšet.
Po přehrání starého SW novým (u PEPASE na počkání) všechny problémy zmizeli.
Můžu volat i při jízdě se staženou střechou (kabrio) a jde mě na druhé straně rozumět.
Akorád si vem sebou číslo Car Pass Code. Po přehrání SW je zapotřebí UHP znova spárovat.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Odpovědět