Nefunkční přístrojovka, padání budíků, problikávání světel

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Morfeus70
Příspěvky: 50
Registrován: 06 lis 2016, 09:25
Bydliště: Cheb

Nefunkční přístrojovka, padání budíků, problikávání světel

Příspěvek od Morfeus70 » 08 pro 2019, 22:00

Ahoj všem, tak téměř po 3 letech (pouze zimní měsíce), se podařilo závadu identifikovat, jak jsem psal, diagnostika nic konkrétního neukázala, v Opel servise, soukromý servis, letos na jaře mi opravili přístrojovku atd., všichni to ale tipovali na ECU a nebo téměř jistě na CIM modul. CIM jsem vyčistil, i tak problém pokračoval.

Nakonec se mi podařilo najít inzerát na chlapíka z Prahy, který cituji:

*****"Prodám cim moduly, v případě zájmu mohu modul namontovat, naprogramovat přes Tech2 – spárovat s vozem, naprogramovat imobilizér, přiřadit klíče, provést kalibraci čidel… .Provádím vyresetování/odpárování řídících jednotek vozů Opel Astra H, Zafira B, Vectra C, Signum a dalších od původního vozu, zjišťění PINu k vozidlu nebo k řídící jednotce, párování řídících jednotek s vaším vozem a jejich naprogramování. V případě, že máte koupenou řídící jednotku z vrakoviště nebo internetu a ta není vyresetovaná/odpárovaná od původního vozu a zároveň k ní neznáte PIN z původního vozu, mohu k vybraným řídícím jednotkám (řídící jednotka motoru ECU, karoserie BCM, sloupku řízení CIM, přístrojovky IPC, displeje CID,GID, radia …) zjistit PIN, vyresetovat je a naprogramovat ve vašem voze (dle typu jednotky od 500,-). Zároveň mám k dispozici řídicí jednotky pro vozy Opel, které jsou buď vyresetované nebo s PINem."*****

Tak jsem jej kontaktoval a nabídl se, že přijede do Chebu (aby se auto nezahřálo, kdybych tam jel já, protože jsem měl problém právě, když bylo auto studené a nižší okolní teplota) přiveze CIM a tento vymění. Den před domluveným příjezdem, mne napadlo (nevím proč mne ani nikoho jiného nenapadlo dříve) zkusit CIM dát do mrazáku (ten týden bylo totiž zrovna tepleji a problém se tolik neprojevoval). Po hodině co se hezky vychladil :) jsem jej namontoval, k mému překvapení ale všechno šlapalo jak má. Zkusil jsem tedy dát do mrazáku přístrojovku, zavřel dveře, zapojil baterii a když jsem otevřel dveře, přístrojovka opět mrtvá, problikávala atd. Kontaktoval jsem tedy pána, ten do týdne sehnal novou přístrojovku, nahrál moje km, přijel, namontoval, naklonoval nastavení z té mé a od té doby vše šlape jak má, už jsem z toho šedivěl. Perfektní přístup, velmi ochotný a bylo vidět, že hlavně ví a zná. Mám od něho souhlas, že kdyby někdo potřeboval či měl podobný problém, písněte, dám vám jméno a kontakt.
Opel Astra H Kombi (L35), 1.6, 85kW, r.v. 09/2010, motor Z16XER, VIN: W0L0AHL35A2106103, najeto cca 138t km

Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: Nefunkční přístrojovka, padání budíků, problikávání světel

Příspěvek od Jirk4 » 09 pro 2019, 18:47

8-) 8-) 8-)
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

Odpovědět