Signalizace bezpečnostních pasů

Od klimatizace až po xenony
Uživatelský avatar
Sajfi
Příspěvky: 163
Registrován: 14 črc 2011, 14:13
Bydliště: Praha

Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od Sajfi » 23 srp 2011, 13:04

Nikde jsem tady tot téma nenašel, tak ho snad nezadávám duplicitně. Chtěl bych se zeptat na tohle:

po zasunutí klíče do zapalování a otočení se mi rozsvítí kontrolky, mezi jinými i kontrolka se symbolem bezpečnostních pasů a po chvíli zhasne. Když jsem se koukal do IPC ECU, tak tam mám položku "Seat belt senzor" a hodnotu "Preset", jako další možnosti tam je Not preset - Australia, NZ a Not preset - NON Australia, NZ. Chtěl jsem zkusit změnit hodnotu na Not preset, ale i když to napíše, že to bylo vpořádku naprogramováno, tak je tam stále hodnota preset.

Jak poznám, jestli to kontrolu pasů má, nebo nemá? Kontrolka jinak nesvítí a ani se po nezapnutí pasů neozývá otravnej zvuk.

Jen pro upřesnění dodám, že v jednotce airbagů je nastaveno nekontrolovat bezpečnostní pasy a i když jsem zkusmo nastavil kontrolovat pas řidiče, tak se to chovalo furt stejně ...
EX Astra Caravan H, 1,9 CDTI (88 kW), r. v. 2006

Reklama
 

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od sauce » 23 srp 2011, 13:55

Myslím, že OP-COM to neumí správně nastavit. Stejně tak jako i jiné položky, bohužel...

Uživatelský avatar
Joe1
Příspěvky: 20
Registrován: 28 říj 2012, 11:49
Bydliště: Kadaň

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od Joe1 » 27 pro 2012, 13:03

Sajfi píše:Nikde jsem tady tot téma nenašel, tak ho snad nezadávám duplicitně. Chtěl bych se zeptat na tohle:

po zasunutí klíče do zapalování a otočení se mi rozsvítí kontrolky, mezi jinými i kontrolka se symbolem bezpečnostních pasů a po chvíli zhasne. Když jsem se koukal do IPC ECU, tak tam mám položku "Seat belt senzor" a hodnotu "Preset", jako další možnosti tam je Not preset - Australia, NZ a Not preset - NON Australia, NZ. Chtěl jsem zkusit změnit hodnotu na Not preset, ale i když to napíše, že to bylo vpořádku naprogramováno, tak je tam stále hodnota preset.

Jak poznám, jestli to kontrolu pasů má, nebo nemá? Kontrolka jinak nesvítí a ani se po nezapnutí pasů neozývá otravnej zvuk.

Jen pro upřesnění dodám, že v jednotce airbagů je nastaveno nekontrolovat bezpečnostní pasy a i když jsem zkusmo nastavil kontrolovat pas řidiče, tak se to chovalo furt stejně ...

Mám naprosto stejný problém. Pouze jsem tam předtím neměl aktivovanou kontrolku, kterou se mi podařilo aktivovat, ale jinak už vůbec nic (přes Op-com). Takže nevím, zda je problém v Op-com nebo někde jinde.

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od vojtavojta » 27 pro 2012, 13:05

Ja jsem svojim clonem rusil a potom aktivoval a fungovalo to.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
Joe1
Příspěvky: 20
Registrován: 28 říj 2012, 11:49
Bydliště: Kadaň

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od Joe1 » 27 pro 2012, 19:58

vojtavojta píše:Ja jsem svojim clonem rusil a potom aktivoval a fungovalo to.
Jestli to předtím bylo aktivované, tak tomu trochu rozumím, ale u mě a u Sajfi to je přesně naopak. Zkoušel jsem i test, ale rozsvítila se pouze kontrolka air bagů (přitom mám kontrolku pasů aktivovanou).
Pravděpodobně (spíše určitě) nemám namontovaná čidla pasů - jak psal Frydex, pojistka č. 16 by s tím, myslím, neměla mít nic společného (je to pouze pro spolujezdce). Takže jsem vše dal do původního stavu a budu na zapnutí pasů vždy myslet. :roll:

dyntyd
Příspěvky: 72
Registrován: 05 bře 2013, 08:32
Bydliště: hradec králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od dyntyd » 11 kvě 2013, 18:18

Ahoj chci se zeptat jde toto doprogramovat ? aby bylo slyšet otravné pištění dokud se člověk nepřipoutá ?
Astra H combi 1.6 77kw twinport

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od vojtavojta » 11 kvě 2013, 19:31

Karoserie,SDM,programovani,programovani ECU,ostatni funkce,zmenit na off.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od Frydex » 11 kvě 2013, 20:01

Off asi nee, když to chce. Každopádně to musí podporovat sedadla, tedy být osazena čidla, která to poznají. Ne všecky auta je mají.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od vojtavojta » 11 kvě 2013, 20:02

Mas recht 8-)
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Signalizace bezpečnostních pasů

Příspěvek od power2 » 11 kvě 2013, 21:15

Já to třeba nemám a to mám plnou výbavu. Dávalo se to do GTC/OPC vůbec? Předtím sem to taky neměl u 1.6. Hodilo by se mi to hlavně u spolujezdce, kdy každej remcá, když se má připoutat

Odpovědět