Xenony malo sviti - vyreseno (vybojky vymeneny)

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Xenony malo sviti - vyreseno (vybojky vymeneny)

Příspěvek od milosh » 12 led 2011, 20:47

Tak mam problem, na aute najeto 20t km bez problemu, celkove uz mam skoro 104t km a mam pocit ze vybojky tam jsou snad od r 2005 kdy to auto bylo vyrobeny, protoze svitej neskutecne malo, jak jsem nekde cetl - jako baterka na pionyrskym tabore :D

Nechci to svadet na tu svolavaci akci ale opravdu mi sviti hur od te opravy cim jak zde bylo zminovano, ma vyznam jet na serizeni svetel nebo mam vymenit vybojky? Da se vymena zvladnou samodomo nebo radsi zajet k odbornikum?

Nemuze to byt chyba svetel? Po tech letech a skoro roce a pul kdy sviti denne hned po nastartovani na to asi taky muze mit vliv. Diky vsem za odpovedi, jezdim ted denne v praci sluzebne, tudiz si nemohu dovolit byt "nepojizdny" a jelikoz je svetlo ted v zime az tak v 9h a ja delam od 7 je to dost neprijemne, nehlede na to ze nejsou ani poradne videt ty posr...y diry na silnici kterych je ted vsude plno.

Pokud bych mel jistotu ze mi ty vybojky zase nejaky rok vydrzi klido tech par litru u Adama obetuju ale kdo vi...

Mohou mi to na stk seridit i kdyz mam automatickou regulaci naklapeni xenonu?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od martini » 12 led 2011, 21:29

Mildo to by mne taky zajimalo mně to taky sviti nic moc aspon se mi to zda, cesta před autem nic moc osvětlena a za mokra už ani nemluvim ,taky si myslim jestli tam nejsou nahodou od začatku snad nam třeba Vojta poradi jestli ta vyměna se dá normal zvladnout ,škoda že se to nedá porovnat jak sviti novy vybojky aby to bylo vidět že to bude velkej rozdil a aby jsme nebyly skoro na tom samem ale šel bych o toho...........
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od milosh » 12 led 2011, 21:32

Co jsem videl v lete u Otase tomu to sviti jak novej Superb ci oktavka, fakt super svetlo !!!

Zitra sjedu na STK a uvidime, tim nic nezkazim.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od martini » 12 led 2011, 21:41

hmm, jestlipak tam ma origo 4300 k ? možna nam to tu písne.......
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od Midzi » 12 led 2011, 21:41

daj si to tam nastavit a mozno sa vyriesi problem, ale ak mas tak dlho vybojky tak by som asi aj tie vymenil. Ale az po nastaveni
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od Westler » 12 led 2011, 21:49

Martini: A jakej vliv by melo kdyby tam mel treba 6000K ? :mrgreen:

a jinak k tematu: spravne nastaveni je zaklad (i kdyz ne kazdy to umi - ve Skodovce a Audi o tom asi nikdy neslyseli :roll: ), ale tak to snad kazdy vidi, kde ma "caru"
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od milosh » 12 led 2011, 21:51

Takze jet do Opla nebo staci jakakoliv "stk"?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od Westler » 12 led 2011, 21:58

Jeste doplnim ze zajimavy cteni je i tu - https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... u&start=10

Milosh: No, jak se to vezme. V Oplu ti muzou zkontrolovat jak ti funguje automaticky naklapeni, pripadne zkalibrovat nulovou polohu, ale to je tak vse. Serizeni na regloskopu se mi neosvedcilo (ackoliv by teoreticky melo byt nejpresnejsi). Nejjednodussi metoda (cara na zdi) byva nejlepsi :mrgreen: Pripadne to srovnat s podobnym autem s xenonama - ale samozrejme z dostatecne vzdalenosti, napr. 10-15m proti rovne stene a hlavne na absolutni rovine, protoze v kopci ti svetla sklopi automatika.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od milosh » 12 led 2011, 22:01

Jeste jsem ted vygoogloval ze to muze malo svitit i diky tomu kdyby mi to malo dobijelo, je to mozne? Ze by to nedodavalo potrebne napeti? Nevim netusim, jsem IT ne elektrikar :D
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony malo sviti

Příspěvek od Oťas » 12 led 2011, 22:18

Já myslím, že kdyby to mělo nízký napětí, tak to nerozsvítíš, jen by to mrkalo a nenastartovalo.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Odpovědět