klimatizace problém

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
milanmmm
Příspěvky: 47
Registrován: 31 srp 2008, 08:54

Re: klimatizace problém

Příspěvek od milanmmm » 09 čer 2010, 09:28

martini, jak to řešíš dál? Mě momentálně klimatizace zas nechladí, byla plněna loni. Potřeboval bych ji naplnit, ale asi budu muset zajet do Opla. Tady v okolí neumí Oply plnit. Jsou tam prý dva otvory, nízkotlaký a vysokotlaký. Ten nízkotlaký je na viditelném místě, ale ten vysokotlaký nikdo neví, kde je. Za týden jedu na dovolenou a takový průser. Nevíte někdo, kde je? Mám Zafiru B 1,9 CDTI z r. 2006. Pokud to nezjistím, bude mě to stát den dovolené navíc strávený v autorizovaném servisu. :x

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace problém

Příspěvek od vojta » 09 čer 2010, 10:21

nevim jak u zafiry ale u astry je jeden zezadu motoru a jeden na chladiči, tzn musíš sundat masku, to sou pěkný neumětelové když nenajdou ani díry
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
milanmmm
Příspěvky: 47
Registrován: 31 srp 2008, 08:54

Re: klimatizace problém

Příspěvek od milanmmm » 09 čer 2010, 10:43

Dík za odpověď.Omlouvám se, teď nejsem Milan ale jeho manželka. Včera jsme byli v servisu v Karviné a oni se napojili na ten nízkotlaký, který je při pohledu na motorový prostor někde v levém horním rohu u blatníku. Na displeji to ukazovalo tlak 2002. Druhý nenašli. Vloni, když jsme byli plnit v Havířově, tak říkali, že je něco takového při chladiči, ale že to bude asi výpustný ventil od chladící kapaliny, tak to naplnili jen tím nízkotlakým. A asi to bylo blbě. V zimě jsme klimu nepoužívali, jenom ji párkrát nechali proběhnout, letos ještě nebylo pořádné teplo, až teď. Jestli mi můžete ještě s něčím poradit, budu ráda. Manžel se odpoledne vrací domů, tak bude vděčný za každou radu. Za týden jedeme do HR a já se přiznám, že mám malou dušičku aby nám auto dojelo tam i zpátky bez problémů. Se Zafirou to bude poprvé.

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace problém

Příspěvek od vojta » 09 čer 2010, 10:57

jediná rada je zajet někam kde to umí a rozumí tomu
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: klimatizace problém

Příspěvek od dark » 09 čer 2010, 13:19

Mě se tenkrát stalo, že jsem stál na místě, pustil klimu a najednou jsem videl jak se mi jakoby práší od pravýho podběhu. Od tý doby klima nejede. Svítí kontrolka ale žádnej náznak klimatizovanýho vzduchu.
To je normální, že občas ta náplň uteče nebo tam bude nějaká díra v hadici ?
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: klimatizace problém

Příspěvek od martini » 09 čer 2010, 19:49

milanmmm píše:Dík za odpověď.Omlouvám se, teď nejsem Milan ale jeho manželka. Včera jsme byli v servisu v Karviné a oni se napojili na ten nízkotlaký, který je při pohledu na motorový prostor někde v levém horním rohu u blatníku. Na displeji to ukazovalo tlak 2002. Druhý nenašli. Vloni, když jsme byli plnit v Havířově, tak říkali, že je něco takového při chladiči, ale že to bude asi výpustný ventil od chladící kapaliny, tak to naplnili jen tím nízkotlakým. A asi to bylo blbě. V zimě jsme klimu nepoužívali, jenom ji párkrát nechali proběhnout, letos ještě nebylo pořádné teplo, až teď. Jestli mi můžete ještě s něčím poradit, budu ráda. Manžel se odpoledne vrací domů, tak bude vděčný za každou radu. Za týden jedeme do HR a já se přiznám, že mám malou dušičku aby nám auto dojelo tam i zpátky bez problémů. Se Zafirou to bude poprvé.
Ahoj ja jsem zatim s tou klimou ještě nikde nebyl ale chystam se, aby to o prazdninach chodilo, kde jste to byly v Karvine plnit? abych se jim radši vyhnul.........ja mam v planu jit s tim do servisu u splavu u te nove myčky směr Č.Těšin
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Uživatelský avatar
stanomata
Příspěvky: 522
Registrován: 14 pro 2009, 08:01
Bydliště: SENEC /SR/

Re: klimatizace problém

Příspěvek od stanomata » 10 čer 2010, 11:12

ja som bol na naplnenie klimy, lebo vobec nešla, bola prazdena, bol to automat, ale napojene to bolo len na nizkotlakový ventil, ten druhy nenašiel, ale už viem teraz kde, ma to nejaký vplyv na klimu?

mašinka vypľula tieto udaje
Přílohy
10062010445.jpg
10062010444.jpg
10062010443.jpg
ASTRA H CARAVAN 1.7 CDTI 59kW/80 koní
chiping 74 KW/ 100

Diagnostika OP-COM , aktivácia komfortných funcií

Uživatelský avatar
milanmmm
Příspěvky: 47
Registrován: 31 srp 2008, 08:54

Re: klimatizace problém

Příspěvek od milanmmm » 10 čer 2010, 17:41

vojto: jsi jednička!!!!! přesně tam to bylo. Už je naplněná a chladí jak má. 8-)
martini: Není se třeba jim vyhýbat. Na světě se vyrábí stále nové značky aut, to asi nejde, aby se hned v tom všichni orientovali. Od toho jsou autorizované servisy, které si však nechají zaplatit dvakrát tolik, co co jsme ochotni do toho dát. Dneska jsem tam byl znovu, sundal masku a už to frčelo, ještě mi u toho vyměnili ventilek, který se mi zdál, že fučí. Jsem naprosto spokojen. A když mi to vloni plnili v Havířově přes ten nízkotlaký ventil, tak to taky chladilo, ale zřejmě mi přes zimu vyfučel tlak přes ten ventilek. Dneska mě to stálo 700 i s médiemi. V Ostravě u Novotného to dělají za 2000. :D

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: klimatizace problém

Příspěvek od martini » 10 čer 2010, 18:20

milanmmm píše:vojto: jsi jednička!!!!! přesně tam to bylo. Už je naplněná a chladí jak má. 8-)
martini: Není se třeba jim vyhýbat. Na světě se vyrábí stále nové značky aut, to asi nejde, aby se hned v tom všichni orientovali. Od toho jsou autorizované servisy, které si však nechají zaplatit dvakrát tolik, co co jsme ochotni do toho dát. Dneska jsem tam byl znovu, sundal masku a už to frčelo, ještě mi u toho vyměnili ventilek, který se mi zdál, že fučí. Jsem naprosto spokojen. A když mi to vloni plnili v Havířově přes ten nízkotlaký ventil, tak to taky chladilo, ale zřejmě mi přes zimu vyfučel tlak přes ten ventilek. Dneska mě to stálo 700 i s médiemi. V Ostravě u Novotného to dělají za 2000. :D
milanmmm -čau tak jestli jsem tě dobře pochopil tak jsi byl s tim v Karvine u splavu ? u myčky?a nebo jinde?zda se mi ta cena dobra.......
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: klimatizace problém

Příspěvek od Mazety » 10 čer 2010, 19:50

nechci zakládat nový téma, týká se to taky klimy
při zapnutý klimě mi auto občas cuká, otáčky kolem 1500-1800, nikdy to nedělalo a chybu nehlásí
při vypnutý klimě je to OK :?
EX Opel Astra H caravan

Odpovědět