Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 15 srp 2015, 07:52

Potenciál toho malého krámu je neskutečný. Mayiky, klobouk dolů, hraješ si s tím pěkně.
BTW: Jakou wifi připojit přes USB ?
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 15 srp 2015, 10:38

Obrázek

Já jsem koupil na ebay od Rpi4u.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 16 srp 2015, 18:06

tak první testy nového Raspberry Pi 2 provedeny a spokojenost. Na první pohled je vidět enormní zrychlení, OpenELEC se spouští pár sekund, ovládání z telefonu přes aplikaci Yatse je funkční, hlasové ovládání také jede, ale je nešikovný, že pro jeho funkci musí být telefon připojený do internetu, protože rozpoznávání hlasu se dělá přes službu běžící u Google. Z praktického hlediska použití telefonu a Yatse v autě zatím moc nevidím (je to ale jen prví dojem) – jede to přes WiFi, takže baterie telefonu se bude rychle vybíjet...

Absolutní pecka je připojení Raspberry Pi 2 do internetu pes WiFi. Přímo z menu OpenELECu lze pouštět mraky rozhlasových a televizních stanic, včetně videí z YouTube. Připojením do internetu získává Raspberry Pi skutečně novou dimenzi. Samozřejmě je přes WiFi možné do USB klíčenky nebo SD karty kopírovat i soubory.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Werewolf » 18 srp 2015, 10:11

Takže když mám tarif na data v mobilu, pustím tethering do wifi, raspem se do ní připojím a za jízdy pak můžu poslouchat online rádio, rozumím tomu dobře? Ted mám vše, krom Raspa, ale to už by bylo šikovný...

Jocker
Příspěvky: 979
Registrován: 17 dub 2011, 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Jocker » 18 srp 2015, 12:24

tp radio asi moc smysl nemá, ale např. navigace by mohla používat online data o dopravě. A daly by se pro navigaci použít googlemapy.

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 18 srp 2015, 13:07

Werewolf píše:Takže když mám tarif na data v mobilu, pustím tethering do wifi, raspem se do ní připojím a za jízdy pak můžu poslouchat online rádio, rozumím tomu dobře?
ano, přesně tak. Můžeš poslouchat rádio (jsou jich snad tisíce z celého světa), klipy pouštěné z YouTube, ...
Jocker píše:tp radio asi moc smysl nemá
s tím bych nesouhlasil. Je to sice jistá degradace VCU, ale zrovna to streamované rádio je skvělá možnost - můžete si pouštět svoje oblíbené stanice kdekoliv chcete.
Jocker píše:ale např. navigace by mohla používat online data o dopravě. A daly by se pro navigaci použít googlemapy.
jo, jo... takhle používají MVK/VCU na Taiwanu. ;)
TW1.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 18 srp 2015, 13:47

Tak to pak uz nema chybu !!!!!
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od quicky » 25 srp 2015, 10:36

Nad tym screen mirroring-om som rozmyslal ci by bolo mozne, ked som kukal tie pepasove projekty. Ale muselo by to raspberry a ten wifi modul byt nejakym sposobom kompatibilne napr. s Miracast. Vyvijat kvoli tomu vlastnu appku mi pride blbost.
Nasiel som jeden projekt, ale pripada mi ze to ma milion problemov s kompatibilitou

https://www.raspberrypi.org/forums/view ... hp?t=60636

Keby toto ale slapalo, tak urcite by som si zaobstaral CID a tieto hracky :)
Iba samotne prehravanie filmov a cuvacia kamera su pre mna zbytocnosti
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 25 srp 2015, 12:09

PepaS píše:Tak mám na stole nové Raspberry Pi 2 a chci zjistit, co umí... brzo bude v krabičce od EMKO (Raspberry Pi B+ a Raspberry Pi 2 mají stejnou krabičku), s připojeným zdrojem RASP-PSM (stále stejné provedení jako pro Raspberry Pi).
Pepíku, můžeš mi prosím sdělit, kolik bude stát upravená krabička pro RASP-PSM a RPi2? Nejlépe černá varianta? Asi přejdu na RPi2 i v autě když mi to doma tak krásně funguje. Není už nějak pořešené napájení s RASP-PSM a aby zůstalo funkční i microUSB napájení? Těžko se to pak doma ladí když to nemůžu napájet z USB.
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 25 srp 2015, 14:30

Mayki píše:Pepíku, můžeš mi prosím sdělit, kolik bude stát upravená krabička pro RASP-PSM a RPi2? Nejlépe černá varianta? Asi přejdu na RPi2 i v autě když mi to doma tak krásně funguje.
Krabičku budu nabízet jen společně se zdrojem - cena sady bude stejná, jako u starší verze. Napájecí zdroj RASP-PSM je stále stejný, takže si klidně můžeš krabičku koupit sám, já dodám výkres pro frézaře a ty si jen přehodíš RASP-PSM do nové krabičky a připojíš nové Raspberry Pi 2. Krabičky opět nabízí EMKO za cenu 290 Kč s DPH. Jsou označené jako EM-RasPI B+ , nicméně pro Raspberry Pi 2 jsou také použitelné, protože Raspberry Pi Model B+ a Raspberry Pi 2 jsou z mechanického hlediska shodné.
Mayki píše:Není už nějak pořešené napájení s RASP-PSM a aby zůstalo funkční i microUSB napájení?
Není - zdroj je stále stejný.
Mayki píše:Těžko se to pak doma ladí když to nemůžu napájet z USB.
Jednoduchá pomoc - za pár korun ti pošlu konektor a piny a uděláš si redukci na nějaký vhodný napájecí konektor - stejnosměrný 12V zdroj (např. pro externí USB disk, ...) určitě doma máš.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět