Změna barvy osvětlení přístrojů

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od vojta » 17 srp 2009, 14:29

mi to přijde jak v cirguse, zlatá oranžová 8-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Reklama
 

Uživatelský avatar
Big Boss
Příspěvky: 29
Registrován: 06 črc 2009, 17:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od Big Boss » 17 srp 2009, 16:00

souhlasím s tebou už je tam těch barev moc. zelená je sice jen na diodách které hlásí zapnutí, ale je to na vkusu každého soudruha.
Já s tím laboroval v roce 98 kdy jsem předělal vectru A. Řešil jsem to průhlednými silikonovými potahy diod k tomu určenými modré barvy, tenkrát byly ty diody trocha větší, nic jsem nepájel jen potáhnul těmi modrými gumičkami.
v té době jsem byl KING. dneska bych do toho nešel, diody se zmenšily a já zlenivěl. asi řeknu Romanovi :D :D ( bude mít radost)
jinak preferuji barvy modrou v kombinaci s červenou a té minimálně jen budíky a možná kolečko klimy.
dále kombinace červená-bílá.
Kawasaki Meanstreak VN 1500 rv.2005
Opel Astra H 1,9 cdti rv.2006

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od Oton » 17 srp 2009, 23:43

RomanK píše:Samotnou bílou bych taky nechtěl. Působilo by to podle mne lacině. Spíš bych ji použil na kruhové ovladače a zbytek už jen červenou.

Podle návodu na CD30 by to mělo jít
http://www.freak0815.de/Fahrzeughilfen/CC/Bel-CD30.pdf


Modrá v kombinaci s červenou
http://s5b.directupload.net/images/090626/67u533da.jpg
Tady takhle bych to chtěl!Jen bych tam přidal ještě červenej proužek u díry na cd! 8-)
Jinak ta první kombi nace je fakt dosti hrozná :lol: :lol:

Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od lopuch » 18 srp 2009, 05:49

To RomanK: Dekuji za navod na rozebrani radia, usetrilo mi to asi tak hodinku prace, neb jsem se bal zabrat za stredove kolecko.

Dotaz na vsechny: nemate nekdo navod na rozbrani automaticke klimatizace? Bojim se pouzit hrubou silu a zatim se mi nepodarilo zjistit, kudyma dovnitr..
Dekuji
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Uživatelský avatar
presario
Příspěvky: 53
Registrován: 25 čer 2009, 16:45
Bydliště: Ústecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od presario » 18 srp 2009, 14:42

RomanK píše: presario: měnil jsi i funkční diody na tlačítkách středového panelu? Myslím SPORT, parkpilot, centrál a vyhřívání sedaček? Nebo jsi to nechal původní - žlutá a červená?
Měnil jsem do modrý, viz foto, signalizace zapnutého tlačítka je ponechána oranžová ... nejspíš tyhle ledky zaměnim za červené ...
lopuch píše: Dotaz na vsechny: nemate nekdo navod na rozbrani automaticke klimatizace? Bojim se pouzit hrubou silu a zatim se mi nepodarilo zjistit, kudyma dovnitr..
Dekuji
Jo kamaráde, to byla dle mého nejhorší část ... jedině hrubá síla ... (nechápu, jak to mohli takhle vymyslet)

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od Tereza » 26 zář 2009, 13:48

Ahoj všem, jelikož sem se taky stala majitelkou Opla, tak se k vám připojuju.
Krása, ta modrá je úžasná. Ale mě se taky ta oranžová líbí, furt lepší než ta fixková zelená v Octávce, taková ta barva podsvícení co měli ty starý mobily.
Jinak máme doma i Insignii a ta to má podobný (jako ste tady ukazovali ty fotky těch krásnejch prací) už v základu, nádhera, svítí to červeně s takovym modrym nádechem, ta modrá jakoby vychází zpoza těch budíků, super!
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Apikkk
Příspěvky: 374
Registrován: 16 srp 2009, 11:17
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od Apikkk » 28 zář 2009, 23:49

Před chvíli jsem nechal vzkaz na forum skrz podsvětlení, a teď jsem našel ještě tady fórum.

Jak jsem psal, tak v napájení SMD diod vel. 1206 by neměl být problém, troufám si říct, že jsou dost velký, horší jsou SMD vel. 0603. V dobách, kdy byly telefony podsvětlovány příšernou zelenou barvou chodily za mnou davy, abych jim tam dal vysněnou modrou...takže jak říkám pajení není problém. Jen bych to nedoporučoval jedincům, kteří by se do toho vrhli Trafo-pájkou po dědovi :o
Teď jen vyřešit barevnou kombinaci podsvětlení a pustit se do operace. Přemejšlel jsem, jak by vypadal GID podsvětlen bílou, nebo takovou tou světle modrou až do bíla ,, uvidím".
Nakoupím diody a nasimuluju to na nějakým starým displeji (nějak mobil), co se mi válí ve skříni.
Budíky jednoznačně modrý a rádio s klimatizací modro-červenou, nebo jak zaznělo od Romank zkusit červeno-bílou, či modrou-bílou, ale to by asi bylo opravdu studené!

Já osobně se bojím rozebrání budíků, a co jsem se dočetl, tak klimy...

každopádně objednám diody a pustím se do toho...vše nafotím a podělím se o zkušenosti...doufám, že to nezvořu!!!
Astra H Caravan, 1,9 CDTi 110KW, r.v. 2006

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od milosh » 16 říj 2009, 07:22

Tak co Apikkku uz mas vybarveno? :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
CandyX
Příspěvky: 302
Registrován: 03 zář 2008, 21:30

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od CandyX » 28 pro 2009, 17:03

Astra GTC 1,6 turbo / EDS-Motorsport 235PS/330Nm, 2.5"Downpipe, AMA intercooler & catback exhaust, Bailey blow-off, Walbro Benzinpumpe, Quaife LSD, Eibach Pro kit, Whiteline RARB, EBC groove discs + cooling ducts

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Změna barvy osvětlení přístrojů

Příspěvek od Samothe » 28 pro 2009, 17:19

ta modrá je dobrá 8-) ale trošku bych to zkombinoval s červenou :)

Odpovědět