Astra H nekuri

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Otikdb
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2017, 21:05
Bydliště: Piestany

Re: Astra H nekuri

Příspěvek od Otikdb » 20 led 2017, 21:31

Vyskusam radiator volakedy este preplachnut ja ked tak. Ked budem odpajat hadice od radiatora tak treba aj chladiacu vypustit alebo sa uzavru tie rychlospojky?
Astra H, 1,7 cdti, 81kW, 2007

Reklama
 

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: Astra H nekuri

Příspěvek od Wirda » 21 led 2017, 09:42

Nejlépe upustit, ale stejně o něco přijdeš, když odpojíš hadice a vyfoukneš radiátor.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Otikdb
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2017, 21:05
Bydliště: Piestany

Re: Astra H nekuri

Příspěvek od Otikdb » 07 led 2018, 21:14

Takze zdravim. Po roku som sa dostal k prefuknutiu radiatora kurenia.
Postup...
Vypustil som chladiacu a opojil hadice veduce k radiatoru.
Na tie hlinikove rurky som nasadil hadice. Spodna sla von do kybla a na vrchnu hadicu som nasadil lievik a lial som don chladiacu kvapalinu. Trochu natieklo do hadice a potom nic. Voda stala v lieviku.
Takzie lievik dolu a trochu som fukol do hadice v ktorej bolo trochu vody. Daco povolilo bo bol najprv odpor. Takze znovu nasadil lievil a voda uz pekne pretekala cez obe hadice. Ze hura.
Takze som znovu nasadil orig hadice nalial chlad kvapalinu a nastartoval. Pri 25 stupnoch chlad kvapaliny isiel z ofukov teply vzduch. Povedal som si ze slava hura.
No predcasne tesenie sa nevyplaca.
Astra prestala zase kurit. Aj ked som dolal vsetku kvapalinu. Zase to zavzdusnilo ked bol prazdny chladiaci system. Nahnalo bublinu do radiatora a nechce ju pretlacit. Auto chladi normalne.
Ako by som s tym vyje...?
Akoto ze si to astra nevie odvzdusnit sama a nevie pretlacit vzduch s radiatora?
Vyrabaju rozne tipy vodnych pump? Myslim rozne velkosti lamiel? Jednoducho zavzdusnilo radiator a nejde odvzdusnit. Nepretlaci. Vrchna hadica k radiatoru horuca a spodna vlazna. Akoby len tepla od tej vrchnej.
Co dalej? Vyskusat to obehove cerpadlo?
Fakt uz ma to sere. Po roku som sa do toho pustil a nevyriesil nic.
Vdaka vam za postrehy.
Astra H, 1,7 cdti, 81kW, 2007

Odpovědět