Dialkove svetla

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
demski
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2011, 14:44
Bydliště: Gelnica - SR

Dialkove svetla

Příspěvek od demski » 26 říj 2018, 11:36

Viete poradiť?
Na STK kontrolovali svetla. Stretavacie svetla su nastavene v poriadku, ale dialkove svietia dost nizko.
Viem, ze dialkove svetla su spolu so stretavacimi, ale daju sa nastavit samostatne? V noci ked prepnem na dialkove svetla, tak sa mi pred autom
spoja luce oboch svetiel ale do dialky tie svetla velmi nesvietia. Mam tam este nemenene ziarovky (menil som len stretavacie).
Na iných autach sa svetlo pri prepnuti na dialkove svetla svetlo presunie do dialky, ale mne to svieti pod nos.

Dakujem za rady.
Opel Astra Caravan 1,8 92kW Elegance, 2005

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 373
Registrován: 23 říj 2012, 11:16
Bydliště: Louny

Re: Dialkove svetla

Příspěvek od kulisek91 » 28 říj 2018, 07:26

já nwm... je i možnost že žárovka je špatně nasazená a proto ti svítí směrem dolů?
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Dialkove svetla

Příspěvek od Stan. » 28 říj 2018, 11:02

demski píše:Viete poradiť?
Na STK kontrolovali svetla. Stretavacie svetla su nastavene v poriadku, ale dialkove svietia dost nizko.
Viem, ze dialkove svetla su spolu so stretavacimi, ale daju sa nastavit samostatne? V noci ked prepnem na dialkove svetla, tak sa mi pred autom
spoja luce oboch svetiel ale do dialky tie svetla velmi nesvietia. Mam tam este nemenene ziarovky (menil som len stretavacie).
Na iných autach sa svetlo pri prepnuti na dialkove svetla svetlo presunie do dialky, ale mne to svieti pod nos.

Dakujem za rady.
Obě žárovky, potkávací i dálková mají svítit do jedné roviny a seřizují se společně. (Servomotor pro sklápění světel sklápí obě žárovky společně).
Když máš dálkové žárovky ještě původní a měnil jsi pouze potkávací, tak zkus znovu přesadit potkávací žárovky, zda jsou dobře nasazené.
Potom rozsvíť světla proti nějaké stěně, zda se to nesrovnalo do roviny s dálkovýma světly a pak případně seřídit správnou výšku.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
demski
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2011, 14:44
Bydliště: Gelnica - SR

Re: Dialkove svetla

Příspěvek od demski » 30 říj 2018, 09:02

Stan. píše:
demski píše:Viete poradiť?
Na STK kontrolovali svetla. Stretavacie svetla su nastavene v poriadku, ale dialkove svietia dost nizko.
Viem, ze dialkove svetla su spolu so stretavacimi, ale daju sa nastavit samostatne? V noci ked prepnem na dialkove svetla, tak sa mi pred autom
spoja luce oboch svetiel ale do dialky tie svetla velmi nesvietia. Mam tam este nemenene ziarovky (menil som len stretavacie).
Na iných autach sa svetlo pri prepnuti na dialkove svetla svetlo presunie do dialky, ale mne to svieti pod nos.

Dakujem za rady.
Obě žárovky, potkávací i dálková mají svítit do jedné roviny a seřizují se společně. (Servomotor pro sklápění světel sklápí obě žárovky společně).
Když máš dálkové žárovky ještě původní a měnil jsi pouze potkávací, tak zkus znovu přesadit potkávací žárovky, zda jsou dobře nasazené.
Potom rozsvíť světla proti nějaké stěně, zda se to nesrovnalo do roviny s dálkovýma světly a pak případně seřídit správnou výšku.

Dakujem za radu. Vyskusam znova osadit ziarovky v reflektore.
Opel Astra Caravan 1,8 92kW Elegance, 2005

Odpovědět