Zatékání do auta přes přední dveře

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od vojtavojta » 25 črc 2010, 13:10

Soudruzi z NDR to měli krásně vymakané, že? Kladívko a špalek a jakou to udělalo prácu.. V případě netěsnosti byl ve výbavě velký skládací deštník :D
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Reklama
 

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 26 črc 2010, 20:58

Tak jsem sundal komplet vnitřní výplň dveří a zjistil, že se voda dostává někde od zrcátka zvrchu do dutiny dveří, část se zachytí na spodní části reproduktoru, kde "prochčije" přes jeho těsnění pod plastový kryt a vůlí tohoto krytu vůči dveřím kape na práh.
Zítra ještě sundám zrcátko abych zjistil které těsnění je konkrétně v pytli a snad to dořeším. Potom dám vědět.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 27 črc 2010, 20:45

Takže voda teče přes vnější těsnící lištu okna pod zrcátkem - je tam vůle, kterou voda protéká přímo do dutiny dveří.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od milosh » 27 črc 2010, 21:06

A jak to vyresime? :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 29 črc 2010, 19:52

Dle origo servisu je naprosto normální, že se voda dostává do dutiny dveří - všechny díly tam ukryté jsou prý přizpůsobeny pro vnik vlhkosti. Voda se mi z dutiny dostává přes těsnění reproduktoru do dutiny pod plastem a skrz vůli spodního plastu dveří vůči dveřím jako takovým kape na práh dveří pod reproduktor.
Zkouším uříznout aretační zobáček ze zadní strany reproduktoru (funguje jako spolehlivý svod vody do reproduktoru a poté do jeho těsnění a dál viz. výše) + přetěsnění původního těsnění reproduktoru těsnícím tmelem (jen plus mínus dole na spodní obloukové míře - ať to jde ještě někdy odlepit v případě potřeby).
Dnes má hodně pršet, hned zítra budu vědět jestli to pomohlo. Dám potom info.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
neo87
Příspěvky: 27
Registrován: 18 srp 2009, 18:12
Bydliště: Michalovce

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od neo87 » 29 črc 2010, 20:31

Mal som presne taky isty problem. Voda mi tiekla zo spodnej časti výplne dverí. Tieklo to len pri dhhotrvajucom dazdi. Ked som len umyval auto, alebo kratko prsalo tak nic. Podla servisu to vraj je len kondenzovana voda. Rozobral som dvere, vymenil tesniacu fóliu. Prilepil som ju obojstrannou lepiacou páskou a este aj silikónom. Silikónom som pretesnil aj reproduktor. Nechal som auto 3 dni von na dazdi a uz tam mam sucho... dufam, ze to tak aj ostane...
Astra H Caravan - Cosmo, 1,7CDTI 74kW
Spotreba: min. 4,7 l/100 (predpisova pokojna jazda - priemer za 300km)
max. 6,3 l/100 (svizna jazda s plnym kufrom - priemer za 500km)

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 04 srp 2010, 21:28

JaMa píše:Dle origo servisu je naprosto normální, že se voda dostává do dutiny dveří - všechny díly tam ukryté jsou prý přizpůsobeny pro vnik vlhkosti. Voda se mi z dutiny dostává přes těsnění reproduktoru do dutiny pod plastem a skrz vůli spodního plastu dveří vůči dveřím jako takovým kape na práh dveří pod reproduktor.
Zkouším uříznout aretační zobáček ze zadní strany reproduktoru (funguje jako spolehlivý svod vody do reproduktoru a poté do jeho těsnění a dál viz. výše) + přetěsnění původního těsnění reproduktoru těsnícím tmelem (jen plus mínus dole na spodní obloukové míře - ať to jde ještě někdy odlepit v případě potřeby).
Dnes má hodně pršet, hned zítra budu vědět jestli to pomohlo. Dám potom info.

A od té chvíle mám v autě sucho.
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od milosh » 04 srp 2010, 21:54

Nake foto nemate hosani co?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

JaMa
Příspěvky: 49
Registrován: 13 led 2009, 18:47

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od JaMa » 06 srp 2010, 22:29

milosh píše:Nake foto nemate hosani co?
Chtěl jsem sem hodit fotky, ale bylo mi řečeno, že fotky pouze do objemu 300 kB. Větší fotky nevím jak sem dostat.. : )
JaMa
Opel Astra H, 1,7 CDTI, 74 kW (2005)

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od martini » 06 srp 2010, 22:39

tak si je zmenši tady http://zmenseni.kategorie.cz/
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

Odpovědět