Zatékání do auta přes přední dveře

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Grga
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2014, 11:25

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od Grga » 14 říj 2014, 09:53

Grga píše:
petriot píše:Pak už Ti zbývá odřezat aretační zobáček repra a silikonem jej utěsnit anebo pod čalouněním dveří, jak je nalepená průhledná fólie, tak ji překontroluj - hlavně dole, jestli dobře těsní a neodlézá. Popř. ji podlep/přelep. Jinak mě nic jiného nenapadá. Já měl stejný problém. Prvně repro, tam se to neodstranilo na 100%, ale přetěstěním té fólie se to vyřešilo na 100%.
Tiež patrím medzi "pochcánky". Zateká mi do dverí popod reprák. Postupoval som ako je tu uvedené, odrezal som aretačný kolík, utesnil a tieklo ďalej. Voda sa hromadila na spodu repráku a nakoniec kadesi pretiekla. Keď som vybral reprák, vylial som z neho vodu. Ohromné opel riešenie...vodou chladené repro. Potom som telo repráku prekryl fóliou a tak ho vsunul do otvoru a priskutkoval. Fóliu som reprákom privrel do otvoru, čo asi neni moc tesniace :-) tieklo to. Potom som fóliou prekryl len do hornú časť repráku, urobil akúsi "striešku" a spodnú časť fólie som nechal volne visieť do dutiny dverí, nech voda po nej nelezie pod reprák. Ani to nepomohlo.

Už neviem, čo ďalej... uvítam akúkoľvek radu. Teraz ma napadá, či ten odrezaný "aretační zobáček" neslúžil ako odvod vody. To už je fuk, už je preč a hlavne - tieklo to s ním aj bez neho. Už si pripadám jak pacient od Chocholouška.

Ďakujem za rady!

Dopĺňam :
Po opakovaných pokusoch som reprák vybral, zobral silikón a tu na plochu kde sa zbiera v repráku voda som vytlačil pásiky silikónu
aby voda netiekla pod reprák ale do toho "aretačního zobáčku". Asi bolo zbytočné zobáčik odstrániť, mal asi fungovať ako odvod vody. Zobáčik som nahradil kúskom plastu z pet fľašej a celú dutinu pod plochou zobáčiku som vyplnil silikónom. To toho som osadil aj náhradný zobáčik. Silikónom som podlepil aj tesnenie, snažil som sa to tam napatlať tak, aby sa voda nedostala z priestoru repráku na/pod tesnenie. Zatiaľ to ani po opakovaných skúškach netečie.

Reklama
 

Uživatelský avatar
evilii
Příspěvky: 55
Registrován: 04 dub 2014, 20:20

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od evilii » 30 říj 2014, 08:20

Ahoj,v podstate mam stejny problem jako ostatni ze u spolujezdce se mi obevuje pod dvermi voda ktera vteka dovnitr,ale mam GTC,takze 3 dverovou verzi,je to konstrukcne podobne ty dvere? takze stejne reseni ? Diky.
Astra H GTC 1.6 Turbo 180 Hp

Uživatelský avatar
evilii
Příspěvky: 55
Registrován: 04 dub 2014, 20:20

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od evilii » 12 lis 2014, 17:25

Zdravim,rozebral jsem dvere,a spodni cast tesneni u reproduktoru byla uplne rozsypana,a nemel jsem zrovna zadnou jinou moznost nez reproduktor otocit vzhuru nohama,a az jsem to mel cele hotove a zadelane,tak jsem si uvedomil,ze ta striska ted nechrani kontakty reproduktoru a nejsou chranene proti tomu kdyby zhora kapala voda,myslite ze by to mohl byt problem,nebo to bude v pohode ?
Astra H GTC 1.6 Turbo 180 Hp

Uživatelský avatar
Marek65
Příspěvky: 281
Registrován: 20 čer 2014, 00:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od Marek65 » 12 lis 2014, 22:34

Myslím že to vadiť celkom môže. Určite by som to pôvodné tesnenie niečím nahradil a repro otočil tak ako má byť. Buď to poriadne vysilikónuj alebo prípadne vyskúšaj to samolepiace tesnenie v (tvare B alebo D) čo sa dáva na okná. V domácich potrebách to majú za pár drobných na meter.
EX:Opel Astra 1.6 85kW 2009 (Z16XER)
EX: Opel Astra 1.6 77kW 2005 (Z16XEP), Irmscher packet

sr71
Příspěvky: 40
Registrován: 07 čer 2017, 09:25
Bydliště: severovýchodní čechy

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od sr71 » 17 úno 2020, 22:23

Stejný problém - zatékání přes repro, těsnění se zdá v pořádku ale asi úplně nedoléhá ve spodní části. Zkusím to tedy podmáznout nějakým tmelem, ale přijde mito divný stejně se v té spáře nad těsněním asi bude držet voda podle mě. Zjistil jsem taky že mám prasklinu na gumovém okraji po obvodu membrány repro a zrovna v té dolní části - nemůže to se zatékáním souviset?
Takže pokud by jste někdo náhodou měl nevyužité originální repro tak bych měl minimálně o 1ks zájem
Astra H Caravan Z16XER 2008; Astra F X16SZR 1997
OP COM

sr71
Příspěvky: 40
Registrován: 07 čer 2017, 09:25
Bydliště: severovýchodní čechy

Re: Zatékání do auta přes přední dveře

Příspěvek od sr71 » 22 úno 2020, 22:38

Nechal jsem to zatím bez čalounění a bez repro abych viděl kudy to přesně teče, úplně to nechápu ale při dešti to vypadá takhle (a občas jsem zahlédl otvorem po repro padající kapku vody uvnitř dveří). Bojím se že když utěsním dosedací plochu repráku tak se ta voda bude držet v reproduktoru
repro astra      3.jpg
Astra H Caravan Z16XER 2008; Astra F X16SZR 1997
OP COM

Odpovědět