Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Komo
Příspěvky: 217
Registrován: 09 srp 2014, 13:57

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Komo » 30 zář 2014, 09:17

Mne na Hcku takisto vrzga pristrojovka a nieco v zadu.
Pristrojovku som docasne vyriesil tak, ze som naskladal papier medzi budiky a plast oblozenia volantu - je ticho a papier nevidno lebo je zasunuty za hranu.

V kufri mi robi nieco podobne ako spominal Roman ST1, pozriem sa na to ;)

// vyriesene povolenim dorazov o par otacok :)
Astra H, Z19DT

Reklama
 

Uživatelský avatar
yFree
Příspěvky: 38
Registrován: 23 dub 2010, 01:01

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od yFree » 02 říj 2014, 22:23

Toto bude vďačné téma. Vrzga a búcha mi tam snáď všetko. Palubka resp budíky (na čas umlčím silným stlačením), stropný panel (zasunul som tam vizitku), sedačka (to neviem, akurát vymeniť) a začalo niečo vzadu ako je pravý bezp. pás, to sa mi presne nepodarilo identifikovať a niečo v kufri....
Hold, chce to počúvať nahlas hudbu...
Astra H 110kw

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Niraj » 26 říj 2014, 20:00

Mně teď s nastoupivším chladem začalo cosi klepat jakoby dole u pedálů. Vždy při nějaké drncavé cestě. Příjde mi to jako plast o plast. Domníval jsem se, že je to ten plastový kryt, co je nasazený kolem pedálů, protože tam je dost volný. Tak jsem ho oddělal, ale dělá to stále. Tak jsem tam lovil rukou v útrobách, ale na nic jsem nepřišel.

Taky je možné, že to jde někde z levýho podběhu ... jestli jak zimou ztvrdnou plasty a někde se to tam šmrdlá o sebe ... ?

Nenapadá někoho, co by to mohlo být?
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Niraj » 05 lis 2014, 15:00

Tak furt na to nemůžu přijít. To klepání se mi zdá spíše někde od levého podběhu, nebo někde tam z toho rohu motorového prostoru, ale nevím co to je. V palubka to dle mě není. Mám to prolezlý veskrz a nic. Bowden otvírání kapoty mám omotanej, masku se znakem Opel vypodloženou, že se už ani nehne, plasty podběhu jsem zpevnil, svazky různě pozohýbal, aby se nikde nedotýkaly plechu, zespodu za palubkou to mám taky prolezlý .... ale klepe a vrže to furt.

Resp. stane se, že den ani ťuk, nebo jen slaboulince nepatrně (to už si gratuluju, jak jsem na to přišel) a druhej den znovu. Někdy je to silněji, někdy jen slabě ...

Nemáte tip?
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od sauce » 05 lis 2014, 15:06

Tip mám, pustit si víc nahlas rádio ;)

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Niraj » 05 lis 2014, 18:12

Kdepak, já mám rád v autě klid, ne uječený rádio.

Tak ještě by to mohly být jakési polystyrénové(?) výztuhy, které jsem objevil, že jsou dole v předním nárazníku. Je to několik kusů, ne moc pevně zasunutých do nárazníku a dost se tam šmrdlaj. A jeden z nich je jen taková malá kostka, dost tvrdá a hodně na volno. A když jsem s ní zaramploval, tak to o plech hrkalo řádně. A tření jednotlivých výztuh vzájemně o sebe by mohlo být vrzání.

Tak jsem tam vrazil cvičně hadr, abych ten kousek utemoval a uvidím zítra.
Jestli to bude ono, tak ten kousek buď nějak výtáhnu (teď mi to ale nešlo), nebo se ho tam pokusím nějak zašprajcovat.

Zítra nebo v pátek poreferuju.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od jour » 20 črc 2015, 17:28

Chlapi, kedze uz mam 65tis km mam dva nove pazvuky co by som chcel odstranit:

1. ked auto stoji a pohnem s nim zo strany na stranu alebo dopredu-dozadu tak od zadneho laveho kolesa ide pisklavy zvuk - ked je vlhko piskaju mi obcas brzdy, neviem ci to ma s tym suvis, alebo pripadne tie zadne silentbloky?

2. spojkovy pedal - akoby cvakanie pruziny alebo nieco take. Prve cvaknutie je pri polovicnom a druhe pri plnom zosliapnuti spojky. Je to spinac tempomatu na vymenu alebo pruzina na spojke?
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
Cyberpete
Příspěvky: 13
Registrován: 23 bře 2016, 12:17

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Cyberpete » 24 bře 2016, 09:26

Tak mě v Zafiře B 06 pekelně drnčí ten perforovaný plastík nacházející se na vrchu palubovky pod čelním sklem..je tam nějaké čidlo (asi klimatizace). Ta mřížka tam není pevně ukotvena a při určitých pásmech otáček nebo na nerovnostech drnčí jak blázen. Zkoušel jsem to oblepit dokola páskou, ale je tam tak špatnej přístup, že jsem se u toho málem vzteky vyskočil z kůže.. někdo to nějak řešil? popř. jakým způsobem to demontovat, abych to nějak utěsnil a vrátil zpátky? díky za odpovědi
Opel Zafira B, 1.8 benzín, 103 kW

Uživatelský avatar
quicky
Příspěvky: 786
Registrován: 18 pro 2014, 09:43
Bydliště: Bad Mergentheim / Bratislava

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od quicky » 24 bře 2016, 09:57

To site riesim uz mesiace!!! Komplet som to vybral, uplne vsetko co sa dalo som oblepil molitanovou paskou a furt to drnci. Skusal som aj pocas jazdy tlacit rukou na ten perforovany dekel a aj tak to drncalo, takze to bude v niecom inom. Cez vikend to zas rozoberiem, mam podozrenie na tie kable co idu do toho senzoru
BMW F21 B47 170kW Valencia Orange 2016
Astra GTC Z17DTR 110kW Technical gray 2009 | MKJ | CD40 USB
Insignia A B20DTH 125kW Snow White 2015
Vectra C Caravan Z19DTH 110kW Royal blue 2007 - Ex
OP-COM 2014

Uživatelský avatar
Cyberpete
Příspěvky: 13
Registrován: 23 bře 2016, 12:17

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Cyberpete » 24 bře 2016, 12:09

Koukam ale že na Astře je ten plast uplně v jiném provedení nežli na Zafiře..
Opel Zafira B, 1.8 benzín, 103 kW

Odpovědět