Zápach benzínu v interiéru

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
PetrD
Příspěvky: 5
Registrován: 18 pro 2010, 21:02

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od PetrD » 19 říj 2011, 20:08

Mám také jednu zkušenost s obdobným problémem. Mám sice naftu, ale řešení nádrže bude asi obdobné. Zjistil jsem zápach nafty, nejvíc to smrdělo v kufru. Tak jsem hledal a našel jsem ji pod zadní sedačkou na pravé straně. No řeknu vám humus. Spodek sedáku je z molitanu a byl nacucaný naftou. Pod sedákem v tom místě je otvor a vněm plastový špunt. Tama se ta nafta dostala. Těsně pod otvorem je nádž a nějak asi přetekla po tankování do plné. Jinak pod autem nebyla ani kapka. Někde bude asi chyba, možná v odvzdušnění, zatím jsem to ale nezjistil.
Astra H - Z17DTL

Reklama
 

Uživatelský avatar
labakan
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2010, 19:12
Bydliště: Jičín

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od labakan » 25 pro 2011, 06:43

Měl jsem taky ten problém,ale je to jen o tom(jak už tady někdo psal) správně uzavřít víčko nádrže!
Astra H 1,6 Twinport (77 kW) 2006

dvorak
Příspěvky: 66
Registrován: 23 dub 2014, 18:37

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od dvorak » 24 kvě 2014, 12:46

Mám ten samý problém - při otevřeném okně (je jedno které) je cítit benzin, dá se to vyvážit tím, že pustím ventilátor a vlivem přetlaku v kabině to dovnitř nejde. Podle mne to je od nádrže. Není mi ale jasné jak utahovat benzinovou zátku, protože po prvním otočení to již dál nejde a potom již jen prokluzuje a rachotí.


ASTRA H Z14XEP HB

Uživatelský avatar
Luke
Příspěvky: 386
Registrován: 11 črc 2012, 07:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od Luke » 24 kvě 2014, 13:36

Taky jsem cítil benzín poslední cca 2 týdny a uvažoval jsem co to může být.. Když už to bylo natolik silné, že jsem se chystal do servisu - našel jsem toto téma a opravdu stačilo dotáhnout víko nádrže.. 8-) díky pánové

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od jour » 26 kvě 2014, 10:59

Len by som upresnil, ze vicko nadrze treba pri zatvarani tahat smerom von, teda k sebe a len vtedy sa zavrie spravne. Nakoniec sa treba presvedcit jemnym pohybom ci naozaj drzi. Robím to tak stale a benzín nesmrdí 8-)
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
maxnuke
Příspěvky: 673
Registrován: 25 srp 2011, 05:50
Bydliště: Valtice

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od maxnuke » 26 kvě 2014, 15:27

Tento problém jsme řešil u 1.6 sedanu a bylo to špatné víčko nádrže v servisu bylo vyměněno zadarmo. Stejný problém jsem měl i na Fabii a tam to zase dělalo olejové víčko netěsnilo.
Astra H 1.7 74 kw r.v. 2007

Uživatelský avatar
zralok
Příspěvky: 929
Registrován: 23 říj 2011, 17:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od zralok » 27 kvě 2014, 21:22

Pánové to není jak tu zátku zamontujete.. to prostě nejde ovlivnit.. ale stalo se mi že mi zátka spadla na zem, gumový těsnění se prostě rozhodilo a nedrželo tam kde mělo.. takže stačilo gumový těsnění vrátit zpět a zašroubovat.. a bylo po zápachu

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v interiéru

Příspěvek od jour » 28 kvě 2014, 10:56

Dovolim si nesuhlasit, ked som si nedaval pozor ako zatahujem vicko nadrze, tak som citil zapach benzinu, vicko sa povolovalo pocas jazdy a zistil som to az pri dotankovani ked islo otocit "jednym prstom". Robilo to aj na mojej starej astre z 2007 a ten isty problem som mal aj na novej astre classic kupovanej v 2011. Odkedy vicko pri zatahovani taham smerom hore, benzin uz nesmrdel ani raz. 8-)
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Odpovědět