přezuto na zimaky a začalo hučení

Odpovědět
chegue
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2017, 13:00

přezuto na zimaky a začalo hučení

Příspěvek od chegue » 24 lis 2018, 21:51

včera sem nechal přeházet letní kola za zimní - celé již obuté sady. Zimní kola jsem nechal ještě převážit. Ale původní přední kola šly na zadek páč už byly jěmně horší.
Dneska s tím jedu 80km a prvních 40km pozoruju silný hučení - jakoby v sinusoujdě HuHuHuHu.. asi od předního levýho kola. Vibrace naprosto žádný.. jen ten hukot. Na cestě zpět už to nebylo tak výrazný v běžných rychlostech.. nicméně nad 120km/h pořád dost nepříjemný. Pří brždění i jen jemným to ustávalo, zatáčení zdánlivě bez vlivu. Jediné kde jsem si vsiml zvýraznění, tak když auto se trochu zhouplo v "dolíčku". Kola jsem nechal foukat na 2,4předek a 2,2zadek.

Jelikož se to projevilo hned po přezutí tak bych se divil, kdyby to nebylo právě v pneumatikách.
Někde jsem se dočetl, že např. Octavia má jinou geometrii vpředu/vzadu a než si pneu sednou(ojedou), tak se to může projevovat právě hučením..

Kola samozřejmě můžu přehodit, tak jak byly původně a doufat, že to bude OK. Než to ale udělám, nemá někdo podobnou zkušenost?
Díky.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: přezuto na zimaky a začalo hučení

Příspěvek od Jirk4 » 25 lis 2018, 18:24

Mám tu samou zkušenot u obou aut co máme a vlastně u všech, co jsme měli. Vždy když se sady protočily na kolech, chvilku to tu více, tu méně hučelo, než si to posedalo. Je to právě tou geomterií náprav. Když jedeš tu gumu třeba dvě sezony vzadu a pak to prohodíš, je to prostě sjetý jinak, ikdyž to nevypadá. To bys to musel točit vždy 2x v sezoně, aby tam ten vliv nebyl.
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

chegue
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2017, 13:00

Re: přezuto na zimaky a začalo hučení

Příspěvek od chegue » 25 lis 2018, 18:34

Děkuju za potvrzení, nechám to zatím jak to je, mělo by si to sednout a bude klid. Příští rok už se nic prohazovat nebude.

Uživatelský avatar
Jirk4
Příspěvky: 159
Registrován: 01 říj 2017, 14:41
Bydliště: Most

Re: přezuto na zimaky a začalo hučení

Příspěvek od Jirk4 » 25 lis 2018, 18:41

Není zač. Já na to používám metodu "vosol to" :D Když je protočím, parkrát jim dám kouř pod plynem a posedaj si trochu rychlejš, než běžnou jízdou. Ale pořád to není 100%. Samozřejmě, kdo jezdí defenzivně, bude hučení poslouchat ještě příští rok :D
Astra H Caravan 1,7 CDTi 81kW
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi PD 97kW-chip
Honda XL1000V Varadero


OP- COM 1.70
DELPHI
VCDS

chegue
Příspěvky: 26
Registrován: 05 zář 2017, 13:00

Re: přezuto na zimaky a začalo hučení

Příspěvek od chegue » 21 bře 2019, 08:20

vyřešeno: přehozením kol.

Odpovědět