elektrony...poradte

robert.68
Příspěvky: 80
Registrován: 28 zář 2015, 17:30
Bydliště: brno

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od robert.68 » 14 dub 2017, 22:23

Bavime se o tom, ze dnes Ti na STK uz asi nic neprojde, a zadny technik nic nepromine. Vsechno jde udelat legalne, tak proc tady nekoho navadet, aby nemel vse v souladu s doklady - potazmo bez problemu. A pokud od kol dostanes technicky list, tak zapsat jde vse. I rozmer, ktery v GM neuvadeji.
Technik pojistovny Ti taky nic nerekne, akorat pojistovna snizi plneni o par procent, protoze mas neco na aute, co tam nema byt. A ver tomu, ze oni jsou velice zkuseni. Usetrene koruny jdou do jejich kapsy.
Opel Astra 1,8 103 kW, Z18XER, Caravan, Cosmo, 2009, White Astra H Squadron

Reklama
 

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od Wirda » 15 dub 2017, 12:32

Jenže co maji děla ti, kteří nemají na nové elektrony a kupují na bazaru? Tipový list ti nikdo nedá a pokud je jediný rozdíl v pár mm ET, tak kvůli tomu to nekoupit je blbost. Jasně. Není to podle přesných istrukcí, ale já z vlastní zkušenosti s tím nikdy problém neměl. Ani ráfek o půl palce širší nikde nikomu nevadil. Takže je to asi o tom, jak se daný technik vyspí. Na motorce mám laděný výfuk a není zapsán, vždy projdu. Mám prasklinu na předním světle, není problém. Vše potřebné k jízdě a výbavu mám. A když mi technik poví, že mu tam jezdí s plandajícíma světlama, holý gumy, bleje z toho olej a nemá ani lekárničku, tak já jsem vzorný i s laděným výfukem. Je to o lidech. A když jsem jel za likvidátorem, když mě napálil motokář, tak kola ho vůbec nezajímala. A jak bylo řečeno. Každý po svém prkně a nikomu nenutím to dělat. Jen že to jde a samozřejmě, pokud je možnost mít list a zapsat, proč né. Bez zapsaných kol bych si to nelajz, ale jestli mám et 35 v tp a já mám et 33 na kole.... 8-)
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od mironto » 15 dub 2017, 16:47

TUV cerftifikaty k mnohym znackam diskov sa daju stiahnut z internetu. Ja som taky mal k Borbetom a prikladal som ho k zapisu do TP (a dokonca ho ani nebolo treba prekladat z Nemciny).

robert.68
Příspěvky: 80
Registrován: 28 zář 2015, 17:30
Bydliště: brno

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od robert.68 » 16 dub 2017, 08:42

Vis Wirdo, ja mam radsi veci udelane tak, aby byli v poradku (kdyz to jde celkem jednoduse), a nehledam cestu, jak to ojeb§t.
Opel Astra 1,8 103 kW, Z18XER, Caravan, Cosmo, 2009, White Astra H Squadron

cooper89
Příspěvky: 45
Registrován: 05 zář 2014, 11:14

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od cooper89 » 24 dub 2017, 19:25

robert.68 píše:Vis Wirdo, ja mam radsi veci udelane tak, aby byli v poradku (kdyz to jde celkem jednoduse), a nehledam cestu, jak to ojeb§t.
řešil jsme zapsání stavitelného podvozku...stálo mě to měsíc telefonování a pendlování mezi STK a úřadem...všechno potřebné jsem měl...jen bohužel ani na STK a ani na úřadu nevěděli jak to ma vlastne vypadat a co kam napsat...
policajti buzerujou že to nesmí být, že to musí být zapsané...člověk si to chce nechat zapsat a zjistí že nikdo vlastně neví jak se to dělá a jak to má vypadat a snaží se z toho vykroutit výmluvama ala úředně ověřenej překlad atd atd...a pak ti ouřada u přepážky řekne proč to vlastně chci....že to vůbec být zapsané nemusí :-D

to samé je v bleděmodrém s kolama atd atd...

jinak rozměr kola se neřeší pokud je na něm natažená pneu dle TP...pokud tedy pneu neni nastrelena nebo tak silene et ze to leze ven...

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od Wirda » 25 dub 2017, 10:17

Presne tak! Kdyz nekdo chce, at si to vybeha. Ja kvuli 2mm na et se nebudu vubec vzrusovat. To same prestavby. Na auto muzes nandat svetla z jinyho auta. Kdyz vse radne primontujes, doladis plecharinu, dodrzis polomer hran a spary, tak ti nikdo nerekne ani popel. Svetla jsou srizeny, maji hologaci a sviti jak maji. Tak si tam zabudujte treba z nakladaku. To same prestavba motorky. Kdyz to brzdi, sviti, blika, trubi, tak si s tim muzes delat co chces. Jen dodrzet rozmer. To plati u vseho. A jestli misto sedadla budu mit trubku v zadku, motor naruby a riditka ohnuty z trubky.. nikoho nezajima.
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od kratales » 25 dub 2017, 12:45

No na auto rozhodně nemůžeš dát co chceš, zase do extrému bych nezacházel. Například kola pro kamion jsou taky homologována, ale ta homologace platí pro konkrétní vozidlo. Nemůžeš kola pro kamion dát na Astru a to i přes homologaci. Když koupíš světla pro Astru třeba z druhovýroby, tak ty už jsou homologována a to pro konkrétní vozidlo. Určitě tam ale nemůžeš cpát světla z Golfa. Evidentně ses ještě z žádnou nehodou nesetkal, že? Mobilní technik (externí pracovník pojišťovny) se na dané věci důkladně zaměřuje, zkoumá je a dokumentuje je. Já osobně měl 3x nehodu, z toho 2x totálku a moc dobře vím jak to chodí. Už jsem se setkal i s tím, že auto bylo z místa nehody odvezeno na expertízu z důvodu úprav (brzdy, HID v halogenu ...)'".

Stačí nekoho mírně nabořit, on může jít marodit a už se náklady nehody budou pohybovat ve statisících korun (bolestné, náhrada výdělku ...) a když pojišťovna najde úpravy, bude krátit plnění, případně nebude plnit vůbec. K tomu trestní stíhání za ublížení na zdraví z nedbalosti .... samozřejmě musí se prokázat příčná souvislost s nehodou, ale i když se neprokáže, bude se pojišťovna snažit plnění krátit a Tebe bude čekat soud, spousta znaleckých posudků a několik let tahanic.

Nevím jak ty, ale já na tohle nemám, tak chci mít auto v pořádku tak jak má být. Už jen ty náklady soudního řízení v samotném počátku + nějaké znalecké posudky budou ve výši několika desítek tisíc korun.

Uživatelský avatar
Wirda
Příspěvky: 181
Registrován: 28 bře 2016, 12:41
Bydliště: Černovice u Tábora

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od Wirda » 25 dub 2017, 18:37

Já už z tohodle taky vyrostl. Dnes mám plně homologované auto, snad na mračítka. Ale viděl jsem, zažil jsem taky ledacos. Nebudeme si tu honit pinďoury, ale vím, že je možný všechno... Jasně, já dával příklad, ale vím, že není problém mít legálně na Feldě světla z golfu a šlo to hezky a čistě podle zákona... Soused si postavil vlastní tříkolku. X let práce, byl jsem u toho. Pár buzerací na úřadech a schvalovacích zkouškách a dnes má legální schválený stroj, na který se lidi nepřestávají ohlížet! Já chci poukázat, že jdou udělat různý zásahy do vozů a delako větší, než řešit pár mm na et kola. ;) A o nehodách mi netřeba. Zcela regulérně tátovi nedal rakušák přednost u Pejru od nemocnice, kdy táta jel po hlavní na Humpolec. Spor se táhne 10 let a Rakušák nééé a nééé platit. Kde je spravedlnost? Táta měl sériovou motorku, rakušák auto. Nic neobvyklého, táta přežil a ten hazl se směje. A já tu budu řešit milimetry... :lol:
Astra H Caravan sport Z18XE IDS+

Uživatelský avatar
kratales
Příspěvky: 241
Registrován: 17 čer 2016, 23:50
Bydliště: Jihlava

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od kratales » 25 dub 2017, 18:58

Tak to souhlasím. Nějaké dva milimetry bych také neřešil. Ty tahanice s pojišťovnou jsou na palici, ale spor trvající 10 let, to už je šílený masakr. Osobně jsem u nového povinného ručení připlatil za přímou likvidaci, protože ty tahanice jsou vždy na nervy a akorát to člověku ubere kus života, kvůli cizí chybě. Ale to už jsem se dost vychýlil od původního tématu, tak za OT se omlouvám.

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrony...poradte

Příspěvek od silver » 25 dub 2017, 19:06

Tak ano,nechali ste sa uniest trosku chlapi :D ,ale dobre citanie 8-) (myslene v dobrom)
Ako som pisal aj ja 2-3mm hore dolu su pohode
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Odpovědět