Výměna brzdové kapaliny

Odpovědět
Morfeus70
Příspěvky: 50
Registrován: 06 lis 2016, 09:25
Bydliště: Cheb

Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Morfeus70 » 18 bře 2019, 01:15

Ahoj, prosím mám dotaz. Brzy budu měnit brzdovou kapalinu, auto mám už 2,5 roku (já ji ještě neměnil) a čert ví, jestli před tím vůbec byla měněna. Mám zakoupený 1l kapaliny SL6 (DOT4) pro auta s ESP a vyšším bodem varu. O to nejde. Chci se jen zeptat, jestli je postup odvzdušněný tak jako to bylo dříve např. u škodovek, čili párkrát našlapat, držet pedál a odvzdušňovat povolením šroubu na kole (LP..PP..LZ..PZ). Nebo je potřeba si dávat na něco ještě extra pozor. Děkuji za radu.
Opel Astra H Kombi (L35), 1.6, 85kW, r.v. 09/2010, motor Z16XER, VIN: W0L0AHL35A2106103, najeto cca 138t km

Reklama
 

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Stan. » 18 bře 2019, 12:42

Morfeus70 píše: Brzy budu měnit brzdovou kapalinu, auto mám už 2,5 roku (já ji ještě neměnil) a čert ví, jestli před tím vůbec byla měněna. Mám zakoupený 1l kapaliny SL6 (DOT4) pro auta s ESP a vyšším bodem varu. .
Postup odvzdušnění brzd je stejný, šlapáním na brzdový pedál.
Pořadí odvzdušnění dle servisního manuálu : PZ (pravá zadní), LZ (levá zadní), PP (pravá přední), LP (levá přední)
Je tam jeden problém, jelikož nevíš kdy byla brzdová kapalina naposledy vyměněna, tak by se měla součastně vyměnit brzdová kapalina také u spojky.
Bohužel podle předpisu výrobce není již manuální (šlapání na pedál) odvzdušnění přípustné a hydraulický systém spojky se smí odvzdušnit pouze
pomocí tlakového přístroje na odvzdušnění brzd. Jde o to, aby jsi pak neměl problémy se spojkou někde v tom nejméně vhodném okamžiku.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Odpovědět