Špatné sjíždění gumy

Odpovědět
Uživatelský avatar
JardaP
Příspěvky: 55
Registrován: 12 srp 2013, 21:18
Bydliště: Kroměříž

Špatné sjíždění gumy

Příspěvek od JardaP » 25 čer 2016, 22:12

Čau.
Sjíždí se mě vnitřní hrana pravé přední gumy.Byl jsem na geometrii a vše ok.Pořád se sjížděla,tak jsem reklamoval ,ale stejný výsledek.Geometrie OK.Pry možna gumy nebo špatný ráfek.Přezul jsem na letní nový gumy a druhý ráfky a zase se začala stejně sjíždět i na tom.Tak jsem jel na jinou geometrii a i tam vše OK.Múže být na nápravě nějaká vůle,která se projeví až v pohybu,tak žeji geometrie nepozná?Kde mám hledat chybu?Díky za pomoc.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2005 ,OPCOM China Clon

Reklama
 

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Špatné sjíždění gumy

Příspěvek od Hellrider » 26 čer 2016, 13:06

Chybou může být podhuštěná pneu a nebo kulový kloub.
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Špatné sjíždění gumy

Příspěvek od Stan. » 26 čer 2016, 15:09

Správné seřízení sbíhavosti se provádí se závažím 70kg na každém předním sedadle a přibližně polovičním obsahem nádrže. Jelikož odklon je dán konstrukcí z výroby, tak ho nelze již běžně seřizovat. Lze pouze trochu upravit s minimální tolerancí, výměnou 2 šroubů co drží tlumič a otočné těleso ložiska kola. Toto je nutné dělat a kontrolovat přímo na seřizovací stolici pro sbíhavost. Další možnost závady je vodící kloub otočného tělesa ložiska kola, který má asi na mysli také Hellrider. Je přinýtován k příčnému ramenu, při výměně kloubu se nýty nahrazují kalibrovanými šrouby. Vyvážení kola a správné nahuštění je samozřejmé. Vadný tlumič dělá pilovité plošky.
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Odpovědět