Geometrie náprav v Praze

Odpovědět
baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Geometrie náprav v Praze

Příspěvek od baboon » 15 dub 2013, 11:06

Ahoj, po přezutí na letní gumy (z 205/16 plech na 225/17 AL) jsem zjistil, že když jede auto rovně, tak nemám rovně volant - je natočený tak o 5° doleva a přijde mi, že to nepatrně táhne doprava. Na zimákách jsem to nijak neregistroval, tlak v gumách jsem kontroloval, na kontrole tlumičů jsem byl v pátek a před přezutím jsem kontroloval dezén a nezdálo se mi, že by byl někde nerovnoměrně sjetý (ale neměřil jsem ho). Auto při provozním brzdění a akceleraci nikam výrazněji netáhne, naplno jsem to zatím vyzkoušet nemohl protože jsem ho měl naložené (ale ne něčím těžkým). Naplno jsem zkoušel se zimákama na letišti a bylo vše OK. Kola jsem taky nedával vyvážit, ale při vyšších rychlostech nijak nevibrují.

Auto mám teprve chvilku (cca 2000tkm) a má najeto 55tkm, tak bych mu tu geometrii klidně dopřál. Již jsem ho měl na velkém servisu a kompletní prohlídce v Oplu, ale tam nic závadného nenašli. Pokud by někdo poradil, kde hledat příčinu, případně nějaký dobrý servis v Praze (netrvám na autorizáku, spíš naopak), tak budu moc vděčný :)

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: Geometrie náprav v Praze

Příspěvek od vojtavojta » 15 dub 2013, 12:24

Je to divny,ze po vymene kol,se Ti stocil volant. Jaksi mi to nejde do hlavy. Urcite to nekdo vysvetli.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

baboon
Příspěvky: 77
Registrován: 15 bře 2013, 19:25

Re: Geometrie náprav v Praze

Příspěvek od baboon » 15 dub 2013, 13:03

Mě napadlo, že by to mohlo být tak, že geometrie není úplně 100%, zimáky jsou užší a byly nasazený "správně", kdežto při výměně jsem mohl nějak trochu nerovnoměrně sjetá kola porozházet po autě tak, že se to projevilo takhle - v zásadě jsem je tam dal tak, jak mi přišly pod ruku, protože na nich nabylo poznat, který jsou přední (sjetější?) a nebo který jsou z pravý strany (ohoblovanejší od parkování). Napadlo mě prohodit dvě kola křížem (třeba pravé pření, levé zadní, ale v Praze na chodníku se mi do toho moc nechce) :) Každopádně to stejně znamená, že je tam nějaký problém, tak bych to rád nechal někde změřit a případně seřídit.

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie náprav v Praze

Příspěvek od irmscher » 15 dub 2013, 14:13

praha-modřany,dole u vltavy,vedle nestle,ulice Mezi vodami,KOFI servis.řekni že ti dal kontakt pan Jeníček :-) geometrii i jiné práce uměji,srvisujou mě tam auta léta :-)

a ceny slušné..
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Odpovědět