pohnutí kola při rozjezdu

Odpovědět
Morfeus70
Příspěvky: 50
Registrován: 06 lis 2016, 09:25
Bydliště: Cheb

pohnutí kola při rozjezdu

Příspěvek od Morfeus70 » 14 čer 2018, 22:34

Ahoj, již párkrát jsem pocítil s autem takový divný "prokluz". Jak bych to řekl, když jsem se třeba na křižovatce potřeboval rychleji rozjet, tak jsem ucítil jakoby od LP kola takový nepříjemný škubnutí, jakoby mi kolo proklouzlo. Při normální jízdě nic špatného nepociťuji. Žádný problém není ani při vyšší rychlosti, volant drží i při bržění přímý směr. Špatně se to popisuje. Sám jsem to ale nedokázal posoudit, oč by se mohlo jednat. Včera jsem byl na STK, stál jsem u levého boku auta, když technik na válcích zkoušel brzdy. Ty byly v pohodě (jinak na autě nenalezl nic a byl byl to šťoura, tzn. čepy taky v pohodě). Když chtěl ale z válců vyjet, přidal tedy více plynu do záběru, tak jsem viděl, jak LP kolo se hnulo jakoby cca 10cm směrem "k řidiči" a hned zpátky na své místo. Zřejmě to je ten moment co pociťuji při rychlejším rozjezdu, prostě kolo drbne dozadu. Čím by to mohlo být ? Ještě malý pocit, když jedu po nerovné silnici, neslyším žádné klepání, ani rány, ale takový klepání pociťuji v noze pod podlahou.

děkuji všem za radu, ahoj Petr
Přílohy
opel_astra_h_1.8_automat-520x245.jpg
Opel Astra H Kombi (L35), 1.6, 85kW, r.v. 09/2010, motor Z16XER, VIN: W0L0AHL35A2106103, najeto cca 138t km

Reklama
 

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: pohnutí kola při rozjezdu

Příspěvek od BikerMarius » 15 čer 2018, 07:26

Video nemáš? Jestli je rameno v pořádku tak si neumím představit co by to dělalo, jedině že by se pohnul celý rám :shock:
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Uživatelský avatar
Matesscotty
Příspěvky: 10
Registrován: 22 kvě 2017, 14:12
Bydliště: Karviná

Re: pohnutí kola při rozjezdu

Příspěvek od Matesscotty » 15 čer 2018, 09:09

Ahoj, řešil jsem podobný problém, kolo chodilo dopředu a taky dozadu, taky jsem byl na STK, kde nezjistili nic. Nakonec to bylo uhnilé a prasklé horní uložení předních tlumičů.

Odpovědět