O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Vladdo
Příspěvky: 185
Registrován: 07 kvě 2008, 11:10

Predne stretavacie svetla

Příspěvek od Vladdo » 14 říj 2009, 00:48

Pred nedavnom som sa rozhodol vymenit stretavacie H7.Kupil som OSRAM Silverstar.Velmi som s nimi spokojny,jednak farba svetla je ovela belsia(predtym taka zlta) a takisto aj ich dosah je ovela lepsi(prava krajnica je pekne daleko osvetlena,a priestor pred autom takisto)
Posuvam teda tuto dobru skusenost aj vam dalej
(neberte to ako to ze toto su jedine dobre,ja mam vsak s nimi dobru skusenost tak posuvam)
Astra H, 1.7 CDTi

Reklama
 

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Predne stretavacie svetla

Příspěvek od sladas opc » 14 říj 2009, 08:22

jj souhlasim že lepší žárovky jsou znát...já mám teď philips blue vision s xenonovym efektem a taky dost dobrý...sada stála 700kč ale je to znát večer
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 14 říj 2009, 18:35

Uz jsem vyzkousel na aute vicero zarovek, tak se s vama podelim o moje zkusenosti.

Jenom okrajove na zacatek, kdysi jsem zkusil na Hacku i HIDky, ale hned sem to dal pryc. Ne ze bych byl obecne proti, ale na astre je to cunarna. Zrejme kvuli pomerne velke parabole a diky faktu, ze neni skovana prilis hluboko ve svetlometu HIDky v astre oslnuji a to tak, ze ne malo.

Zacal jsem zkouset jak svitit lepe klasickou halonegkou 55W.

Jako prvni jsem se zameril na Osramy. Hodne se kupuji Nightbrakery a Silverstary.

Nightbraker sviti velmi dobre klasicky zlute. V profitestu zarovek otistenem v MF Dnes dopadla prakticky nejlepe.

Silverstar ma podle osramu svitit o neco mene nez nightbraker. Nemohu posoudit, protoze jsem ji nikdy nemel.

Osram Cool Blue jsem si take odzkousel. Ma o neco vetsi svitivost nez obycejna zarovka a je podle osramu o 20% vice do bila, ma tedy vice kelvinu. Vyrobce uvadi polovicni vydrz oproti obycejne zarovce. Me vydrzely cca 14-15 tisic. Pokud ma klasicka zarovka cca 3200K, pak CoolBlue by mela mit pres 3800K. Tomu ale moc neverim, protoze jsem si odzkousel i Philips Bluevision.

Philips BlueVision ma zvysenou svitivost a udavanou barvu svetla 4000K. Musim rict, ze kdyz jsem mel v jednom svetle Cool Blue a v druhem BlueVision, tak Osram vedle philipse vypadal jako zarovka co sviti slabe a zlute. Navic podle zminovaneho testu MF Dnes dopadla tahle zarovka od Philipse prakticky stejne jako Osram Nightbraker. Rozdil byl minimalni. Lisi se hlavne cenou a barvou svetla. Philips BlueVision je belejsi.

Musim rict, ze BlueVision je asi nejlepsi zarovka jakou muzete v CR koupit.

Patral jsem dal a narazil jsem na zminku o zarovkach PIAA.
Vyrobce tvrdi, ze jejich zarovky sviti jako 110W, tedy slibuje 100%navic. Napriklad nightbraker ma it udajne zvysenou svitivost o 80%. Co me ale zaujalo, ze nabizeji zarovky s teplotou bile az k 6000K. Nejsem zastance modrych zarovek, ktere prodavaji u pumpy s nazvy jako Xenon Light atd. Navic takove nekvalitni zarovky s tmave modrym sklem spatne sviti, protoze sklo odfiltruje cast svetla a navic lidske oko je na modrou mene citlive. Ale na PIAA bylo vsude spusta chvaly, akze jsem nakonec objednal

PIAA White & White 4300K. Musim uznat, ze je to nejlepe svitici zarovka co jsem zatim videl. Vydava nadherne bile svetlo. Rekl bych skoro az s nadechem do modra. Melo by jit o stejnou teplotu, jaka je nejrozsirenejsi u Xenonu. Vtip je ale v tom, ze toho svetla vydavaji hodne. Svitivosti jsou na tom srovnatelne jako BlueVision, ale BlueVision je vedle PIAA uplne zlutej. Obycejna zarovka je zlute vedle Cool Blue. Cool Blue je zluta vedle BlueVision. Ale rozdil mezi BlueVision a PIAA je propastny. PIAA je prvni zarovka, ktera vypada bile i na dennim svetle.



Shrnul bych to tak, ze u zarovek plati: Cim drazsi, tim lepsi. Lepsi zarovky vydavaji vice svetla a prostor pred autem je osviceny rovnomerneji. Pokud chcete jen hodne svetla a nelaka vas svitit bile, tak si poridte Osram NightBraker. Cena je okolo 250 za kus. Nevim jak Silvestar, ale Osram Cool Blue (cca 250/ks) podle me nema smysl. Pokud chcete svitit co nejvic a do bila, tak si poridte radsi Philips BlueVision. Ty sezenete sice draz a to za cca 800 sadu, ale maji uvedenou zivotnost 450h oproti Cool Blue, ktera vydrzi cca 250h. Kdyz si to spocitate, tak je Philips levnejsi a sviti o dost lepe. PIAA jsou skutecne spickove a i hodne stoji. V CR jsou navic velmi malo dostupne a kdyz, tak velmi predrazene. Ja objednaval ze zahranici s tak me prisla sada i s postovnym na cca 1350,-. Zivotnost maji mit standartni.

Orientacne prikladam foto. Fotky nevypovidaji o skutecne barve, protoze fotak si pro kazdou scenu zvoli sam vyvazeni bile. Spis jde o porovnani rozdilu teploty.

Philips BlueVision vs. PIAA
IMG_0278.JPG
OEM Philips vs. PIAA
IMG_0279.JPG
OEM Philips vs. Philips BlueVision
Bohuzel nejobycejnejsi zarovka jakou mam je z originalni nahradni sady Oplu a je to nejaka Philipska, ktera sviti docela hezky, takze vlastnosti BlueVision tolik nevyniknou.
IMG_0281.JPG
Naposledy upravil(a) x-father dne 14 říj 2009, 21:46, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
pekki
Příspěvky: 212
Registrován: 28 čer 2008, 11:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od pekki » 14 říj 2009, 18:47

Super shrnuti, ja pozivam Osram Nightbraker - sem s nima spokojen
rozdil oproti obyc halogence je obrovsky
- velke minus je ale ta zivotnost - u me 1 rok (18000km), druha odesla do 14 dnu.
Opel Astra H 5D Z16XEP 05 Elegance Black

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Oton » 14 říj 2009, 19:43

já koupil ty phillipse bluevision!A příjde mi že žárovky co jsem tam měl svítily líp!Bohužl nevím co byly zač(koupil jsem auto s nima)!
Očekával jsem větší nádech do modra!Co jediný jim nemůžu vytknout je výdrž!Svítím s nima už rok denodeně a ještě nepraskly!
Ale příště už 1000 obětovat nebudu!

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 14 říj 2009, 20:20

Ja mam v Astre original zarovky Osramy. H7 nesvitily zrovna spatne. Vydrzeli me skoro 40 tisic. Tipnul bych si jstli to nebyly treba Osram Night&Day, pac ty maji prodlouzenou zivotnost a prislo me to ze vlakno v nich bylo nejake silnejsi.

Jinak ono lidske oko je citlivejsi na barvy spise do zluta, takze cim vice je zarovka k bilomodre, tim vice musi svitit, aby to lidske oko vnimalo stejne. Proto levne zarovky s vyrazne modrou bankou sviti naprd.

Navic se belejsi svetlo jinak odrazi nez zlute a take jinak vypada v mlze/desti. Obecne plati, ze belejsi zarovky zvyraznuji prekazky/chodce, vyrazneji je videt znaceni na silnici a znacky, ale hure je s nima videt za deste a v mlze. Naopak tam zas maji vyhodu ty nazloutlejsi.

Nevim jestli jsi mel moznost porovnat si ty zarovky co nevis od koho byly s BlueVision ve stejny moment. Ja si vsehny porovnaval vzdy tak, ze jsem jezdil s kazdou zarovkou jinou. Moc se me nezda, ze by nejaka "OEM" zarovka svitila lepe nez BlueVision.

V cem jsou horsi? Mne sviti, nebo si myslis, ze ty predtim ti svitili vic do modra?

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Pepino_GH » 14 říj 2009, 21:42

Já jsem spokojený se standartníma žárovkama H7. Kupuju obyčejné, Elta apod., okolo 70,- Kč. Za téměř dva roky co mám Astřičku, jsem měnil jen jednu...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Oton » 15 říj 2009, 12:10

Tak jsem včera vychvaloval phillipse jak dlouho vydrží a rano sednu do auta nastartuju a skočí mi na displej ikona s upozorněním ,že mi nesvítí levé světlo :(
Ale i tak!Rok je uctihodná doba! 8-)

Vladdo
Příspěvky: 185
Registrován: 07 kvě 2008, 11:10

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Vladdo » 15 říj 2009, 14:10

o kusok nizsie je moja skusenost s Osram Silverstar,popripade ak by admini vedeli mohli by to sem preparentovat ako prispevok :)
Astra H, 1.7 CDTi

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od x-father » 17 říj 2009, 09:26

Jeste bych doplnil informaci ohleden Osramu.

Nightbraker ma take psanou snizenou zivotnost, tedy 250h jako treba CoolBlue. Jedina zarovka z tech lepsich, ktera ma tedy os Osramu psanou standartni delku vydrze je tedy Silverstar, ten ale zase slibuje jen tusim o 30% lepsi svitivost.

Take jsem rad, ze tady nekdo potvrdil vydrz Philips Bluevision. Parkrat jsem nekde cetl prispevky, ze "pry" hodne praskaji, ale nikdo to nebylo primo od nekoho kdo je pouziva.
Pry zarovkam snizuje zivotnost sviceni behem startovani, takze ti co nemate automaticke denni sviceni a zapinate svetla rucne tak delejte az po nastartovani.

Pokud zohlednim do ceny zarovky i jeji zivotnost, tak Nightbraker nevychazi uz tolik jako dobra volba.
Takze pokud chcete svitit o neco lepe, poridte si Osram Silverstar (ty maji doufam opravdu standartni zovotnost).
Pokud chcete svitit jeste lepe, pak bezte do Philipsu BlueVision, protoze proste sviti lepe a vydrzi vice, coz smazava rozdil ceny. Pokud trvate na opravdu bile zarovce, pak PIAA.

Odpovědět