NÁVOD::Instalování snímače v nádržce ostřikovače

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

NÁVOD::Instalování snímače v nádržce ostřikovače

Příspěvek od Oton » 26 říj 2008, 01:19

Instalování snímače v nádržce ostřikovače

Celková informace : Převzato a schválené použití materiálu od Sergeje z http://www.astra-h.ru
Tentokrát jsem se snažil text dopřeložit, ale čemu jsem nerozuměl tak jsem nechal původní z translátoru! ;)
Katalogová čísla nemusí souhlasit

Popis :
Je možnost nainstalovat snímač úrovně kapaliny v nádržce ostřikovače

Obrázek Je nutné následující:
• Objednat a koupit následující podrobnosti:
 snímač (kat. č 12 38 401 )
 těsnící kroužek pro snímač (kat. č 12 38 821 )
• Musí být místo pro snímač (místo vyznačeno)
• Montovaný snímač.
• Programování je prováděno pomocí Tech 2

Instalování :

Obrázek Především se ubezpečíme jestli jsou k dispozici rozvody pod snímačem hladiny kapaliny v nádržce ostřikovače.

Varianta č.1:
Nejlépe se to dělá na zvedáku, pokud takové možnosti nemáme, tak to budeme muset lézt pod auto. Snímač je obvykle umístěn v okolí levé mlhovky
Varianta č.2:
Pod kapotou bývá rozvod dvoutypizační, proto je varianta, že se přesvědčíme jsou-li k dispozici rozvody pro snímače prostředku proti zamrzání,pokud tam je můžeme taky použít pro snímač v nádržce ostřikovačů

Obrázek Pro názornost je na fotce zobrazena poloha snímače při odstraněném nárazníku.

Obrázek Dále demontujeme rošt radiátoru a nádržku. Proto odšroubovávám upevnění. Nádržka je připevňena pouze na třech matkách. Rozmístění je zobrazeno na fotkách.

Obrázek Druhý bod upevnění nádržky.

Obrázek Abychom jsme se dopátraly třetího bodu upevnění,musíme sundat plasty kolem mlhovek. Potom snímám konektory s elektrickým čerpadlem ostřikovače far i stekol. Nasosy nedemontujeme, manipulaci nebrání. Vydergivajutsja přívodní hadice oni se hrdlo zprava bílý a smutný (potom je nepopleteme). Hadici sundávám lehce. Hadice zleva je s chytráckým bočním držákem typu skládací oka (demontujeme s úsilím). Všechny tyto uchycené hadice sundáme též rukama.Oddělujeme od kotletů

Obrázek Nádržka autor sejme se nepodařil, proto bylo nutno jeho zajet i zaznamenat. Potom v tělese kotletech hledá kónický prohlubeň, které je vedle s dnem kotlety při malých schodech. Příčel nutná kvůli tomu, že by snímač, obsahující ploška, byla namontovaná správně

Obrázek Potom sverlitsja otvor diametr 20 mm. Po skončení sverlenija kroužek plastika kotlety promáčklý dovnitř a jelikož ještě svis - jedly na "trysky", byl podebraty ohnuté průtahy i protáhlý kruglokubcami.

Obrázek Jelikož okraje otverstija dostávají blízký k skvělým, to lze hned zasazují rezinovoe těsnící kroužek snímače, a do něho omočený vodou i smazalo mýdlo snímač. Na tělese sensor je hloubení, aby dosáhne správného pozici snímačů. Montáž je zpět je prováděna opačným postupem. A poté je prováděno programování pomocí Tech2.

Obrázek Těsnící kroužek

Obrázek Snímač.

Reklama
 

janastrah
Příspěvky: 1
Registrován: 30 čer 2017, 19:32

Re: NÁVOD::Instalování snímače v nádržce ostřikovače

Příspěvek od janastrah » 01 úno 2019, 08:27

Zdraví všechny,
musel jsem demontovat nádržku kapaliny ostřikovačů a při namontování mi neustále displej ukazuje, že mám málo vody v nádržce. Před demontáží to nedělalo. Už jsem zkoušel odpojit baterku a znovu zapojit, nic se nedělo. Snímač jsem měl venku, na první pohled žádná mechanická závada, nainstalován je správně. Čím to může být, nemůže se přece porouchat demontáží. Dík za info

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 228
Registrován: 06 srp 2016, 15:05
Bydliště: Hospoda (Červená) u Třebíče

Re: NÁVOD::Instalování snímače v nádržce ostřikovače

Příspěvek od vasekpetr1 » 01 úno 2019, 09:09

Signalizace nedostatku kapaliny značí rozepnutý kontakt u čidla - ono to v tom místě u nádržky celkem dost trpí na svinstvo ze silnice, takže je možné, že jsi nedostatečně zasunul kontakt konektoru pro čidlo nebo se ti do konektoru dostal bordel, který tam oxiduje. Nárazník dolů, prostříknout kontakty konektoru, několikrát zasunout a vysunout, případně zkontrolovat, jestli jsi ten kabel někde "necvaknul" při montáži.
Zafira B black line, Z19DT, 2008, WIN: W0L0AHM759G0031xx, 185 tkm
...a bydlím v Hospodě (
Červené )...

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: NÁVOD::Instalování snímače v nádržce ostřikovače

Příspěvek od mironto » 03 úno 2019, 11:55

A nemas to cidlo hore nohami? :mrgreen:
Vymontuj ho, pripoj na ohmmeter a premeraj. Ak je v poriadku, premeraj draty do UEC.

Odpovědět