POPIS::Dělení BC

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtavojta
Příspěvky: 3778
Registrován: 14 dub 2010, 18:41
Bydliště: Vsetín

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od vojtavojta » 30 dub 2013, 13:13

Bohuzel to asi muzes vypnout.
Astra H 1,6 16V 77kW 10/2005
OP-COM

Reklama
 

Uživatelský avatar
kulisek91
Příspěvky: 373
Registrován: 23 říj 2012, 11:16
Bydliště: Louny

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od kulisek91 » 30 dub 2013, 13:22

karelx79 píše:Třeba mi tu někdo poradí. Je to trochu kombinace všeho a tak jsem zkusil toto vlákno. Mám zafiru 2008 CNG. Mám OP-COM. Zapnul jsem si BC, což se celkem povedlo a na GID se mi zobrazily očekávané informace. Jenže se mi zobrazuje spotřeba jen pro provoz na benzín. Když jedu na CNG, tak se to chová, jako že mám nulovou spotřebu. Tím přepočítává i tu průměrnou a dojezd, čímž po nějaké době jízdy na CNG mám třeba spotřebu 1l/100km s hezkým dojezdem třeba 2000km. Když jedu na benzín, vše počítá dobře. Co můžu udělat, abych přesvedčil BC, aby počítal data na CNG? Máte někdo s tímto zkušenost? Nebo to tak prostě je a můžu vesele zase BC vypnout, protože mi rozumné informace stejně neposkytne?
Ono pokud je CNG dodělávaný systém jako třeba LPG, tak ti to na BC ukazovat nebude protože si řídící jednotka myslí že jede na benzín proto ti ukazuje spotřebu benzínu. Ale pokud tam máš CNG od výroby tak si myslím že by bylo lepší zaject do oplu a zeptat se jestli je to tak už od výroby nebo jestli to neukazuje vůbec. Co vím já tak pokud je to od výroby ukazovat by to mělo
Miluji svou vodní dýmečku...jedna z mála žen, na které bych nedal v životě dopustit.Nikdy mě nepodvede, nehádám se s ní.. Jen někdy škoda, že kouřím já jí a né ona mě!

karelx79
Příspěvky: 2
Registrován: 30 dub 2013, 12:58

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od karelx79 » 30 dub 2013, 13:39

CNG mám od výroby, takže bych očekával, že by to řídící jednotka mohla pochopit. Možná je problém někde v mém postupu aktivace přes OP-COM, když se mi s tím nepovede něco udělat, zkusím zajet do toho opelu a poptat se. Zatím jsem se řešení teda nedobral, ale stejně, díky za rady

Uživatelský avatar
Arwy
Příspěvky: 62
Registrován: 10 úno 2011, 20:29
Bydliště: Prievidza

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od Arwy » 27 kvě 2013, 12:53

Mám obavu že Ti to nepôjde. Aj nové J-čko s LPG montovaným priamo Oplom má funkcie palubného počítača ohľadom spotreby zablokované.
Opel Astra J, A16XER + LPG, 2010.
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, aktivácia komfortných funcií a palubných PC originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.

pepek
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2013, 02:44

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od pepek » 28 črc 2013, 03:13

Zdravim, v patek jsem v Oplu pořidil jednu z poslednich aster H. V nabidce stálo že vůz má palubní počítač, ale když stisknu BC zobrazí se no function. Display je dle uvodni strany asi BID. Můj dotaz je zda mám prudit u prodejce, že to není jak bylo inzerováno nebo jestli je palubním počítačem myšleno něco jiného.
Nerad bych jel 100km k prodejci, tam byl za blbce a jel zase zpět.
Předem dik za radu.

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od hazmec » 28 črc 2013, 06:49

Pokud v nabídce stálo, že má palubní PC, pak by ti ho tam měli být schopni minimálně doprogramovat, pokud máš display BID či lepší. Je otazné, zda se nebudou vymlovat na tiskové chyby a pod.. Zkus tam prvně zavolat a domluvit se. Případně se zkus podívat, zda ve tvém okolí nemá někdo diagnostiku ( nejlépe TECH2, ale mohl by na to stačit i Opcom ) viz topik zde: https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... =19&t=2391 , naprogramování by mělo přijít na pár stovek ( je to o domluvě), nech si tam rovnou při jednom doprogramovat případně i ostatní věci ( denní svícení, komfortní zavírání oken klíčkem, zamykání po rozjezdu atd.. ), pokud to tvá jednotka bude podporovat.
PS: budeš potřebovat v každém případě 4 místný security code ( pod winkem) z kartičky Car Pass ( bývá u servisky)
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

pepek
Příspěvky: 2
Registrován: 28 črc 2013, 02:44

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od pepek » 29 črc 2013, 04:02

Zkusim tedy nejdřive reklamaci v Oplu. Pokud neuspěji a necham si to aktivovat u nekoho jiného nevznikne pak problém se zárukou ? O tu bych nerad přišel, to raději budu do konce záruky bez PC u astry F i G jsem ho ostatně taky neměl.

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od Frydex » 29 črc 2013, 20:38

Tohle určitě pod záruku nespadá, stejně jako doprogramování výše zmiňovaných funkcí ;)
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od PepaS » 30 črc 2013, 07:11

karelx79 píše:...Co můžu udělat, abych přesvedčil BC, aby počítal data na CNG?
nic :(. Už jsem se při programování češtiny setkal s řadou Z-B s origo. CNG a nikde BC nefungoval. Dokonce byla funkce BC u některých vozů zablokovaná od výroby. Problém je v displejích - musely by asi zobrazovat spotřebu benzínu a CNG zvlášť a hlavně by musely komunikovat s ŘJ CNG.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: POPIS::Dělení BC

Příspěvek od PepaS » 18 srp 2013, 13:10

čeho přesně chceš docílit?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět