Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Westler » 23 led 2010, 17:30

Zdravim vsechny.

Rad bych se zeptat zda nekdo neresil podobny problem jako ja. O nejruznejsich druzich pazvuku jsem cetl jiz na ruskem astra-webu (ten co jsou z nej zkopirovane nektere navody zde na foru), vrzajici budiky, vrzajici kastlik spolujezdce, sedacky apod. Ovsem muj problem je trochu jiny - zvlastni kovove vibrace ozvyvajici se z palubni desky, resp. z prepazky mezi motorem a palubni deskou, spise z prave strany. Ozyvaji se pouze pri otackach motoru cca 2300-2600, jindy ne. Tyto zvuky temer nejsou zavisle na teplote, ovsem projevuji se jen nekdy. Delalo to i v lete. Uz jsem zkousel ruzne poslouchat, klepat i bouchat do palubky, kastliku, vyplne dveri, krytu reproduktoru u skla a nic, vubec to na to nema vliv. V motorovem prostoru jsem zkousel pohnout se vsemi konektory, kabely a hadicemi, ovsem zadna zmena. Zadny povoleny sroub jsem nenasel. Nesetkal jste se s tim nekdo? Jak to vyresit? Jeste dulezita informace - jde o motor 1.6 85kw s aut. prevodovkou.


Dale bych mel dalsi 2 dotazy - kdo jste uz absolvovali upravu budiku proti vibrovani:
a) je nutne odpojit kabel (a tedy i baterii pred celym ukonem) nebo to lze zvladnout i s pripojenymi budiky?
b) kam presne nalepit ty podlozky? na ruskych strankach o astre mi prijde zbytecne prilis podlepovaci pasky... foto idealni


A moje rada pro ostatni - resil jsem rezonovani stropniho osvetleni, postupoval jsem dle navodu na ruskych strankach, ovsem bez vysledku. Pomohlo az nalepeni tlumici pasky na misto modre sipky na obrazku. Dokonce jsem pasku z ostatnich mist (cervene sipky) sundal a nechal pouze na miste modre sipky - zadne pazvuky, jen krasne ticho :D
Přílohy
block42bigug4.jpg
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Reklama
 

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od MrMarian » 23 led 2010, 17:45

Zdar,

Ja zatial nepozorujem ziadne vrzanie palubovky ... niekedy mi nieco zarezonuju pri zadnych pravych dveri (ale je to minimalne / niekedy) - tak zatial to neriesim.

Neda sa vyuzit na nieco ten strony panel. Ja som napr. vo Vectre presne tam mal dalsi odkladaci priestor ... napr. na penazenku, kluce pod. (iba nieco male). A v Astre je taaaak malo odkladacich priestorov ...

M.
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od corsaczek » 23 led 2010, 17:51

Bohužel zatím nikdo nepřišel na nápad, jakou odkládací schránku tam dát. Právě ta z Vectry nepasuje :(

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od MrMarian » 23 led 2010, 20:39

Zdar,

Ja viem ze nepasuje ... bohuzial

M.
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od bubo » 23 led 2010, 20:43

corsaczek píše:......Právě ta z Vectry nepasuje .....:(
Je někde nějaký obrázek , jak to v té Vect. vypadá te odkl. prostor nahoře u světla ??
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od MrMarian » 23 led 2010, 21:01

Zdar

Odkladaci priestor pre VB. pozri prilohu ...

M
Přílohy
vectraB.jpg
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od bubo » 23 led 2010, 21:33

Je je , díky za ochotu 8-) , škoda , že je to v takové tmě :cry: moc toho fakt není vidět :(
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od corsaczek » 23 led 2010, 23:35

To je odkládací prostor? Fuj, to je jak v autobusu. Já měl na mysli výklopnou schránku z Vectry C, ta nepasuje bohužel :(

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od vojta » 23 led 2010, 23:39

nemáš prosím odkaz na ten ruskej návod na budíky? taky mi to chrastí a s*re mě to
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Vibrace a jine pazvuky z interieru.

Příspěvek od Westler » 24 led 2010, 00:07

Vojta: Jasan, tu to mas - http://translate.googleusercontent.com/ ... 0T1S6jFaLg

pripadne tu bez prekladu - http://astra-h.ru/noise_pribor.html

Ostatni: Jj, skoda ze se do zmineneho prostoru vedle stropniho svetla neda nic dat, ovsem to je na jinou debatu. Prispivejte sem zejmena o vrzani, vibrovani, cvakani, skripani a radami jak je odstranit. Dekuji za pochopeni ;)
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Odpovědět