Stránka 1 z 1

Při rozjezdu do kopce cuká

Napsal: 28 srp 2018, 07:40
od Writeon
Zdravím. Prošel jsem forum ale nedopátral se pořádné odpovědi.

Občas se mi stává, hlavně při rozjezdu do kopce, že se auto kompletně rozcuká. Vymáčknu spojku, motor si přidá trošičku na otáčkách, pak spadnou na volnoběh a musím se znovu rozjet. Jak už se auto trochu hýbe, tak je to v pohodě. Při jízdě auto jede suprově. Dělá to jen občas a jen při rychlejším rozjezdu, nebo rozjezdu do kopce z jedničky. Žádný chybový kód v řj. .

Někdo nějaký tip? Svíčky vyměněny, olej taky a všechny filtry.

Naj. 125K km

Re: Při rozjezdu do kopce cuká

Napsal: 05 lis 2018, 07:59
od Writeon
Tak přidávám další info co jsem pozoroval. Při studeném motoru je vše v pohodě. Při zahřátém, například když stojím v koloně a popojíždím, musím hodně jemně na spojku, jinak se auto rozcuká.
Po rozjetí naprosto bez problémů, žádné záškuby, ani nic podobného. Rychlosti jdou řadit normálně.

Re: Při rozjezdu do kopce cuká

Napsal: 07 lis 2018, 15:57
od Stan.
Writeon píše: Při studeném motoru je vše v pohodě. Při zahřátém, například když stojím v koloně a popojíždím, musím hodně jemně na spojku, jinak se auto rozcuká. Po rozjetí naprosto bez problémů, žádné záškuby, ani nic podobného. Rychlosti jdou řadit normálně.
Problém se spojkou může také dělat špatná brzdová kapalina v potrubí spojky. Brzdy a spojka mají společnou nádržku kapaliny a při výměně kapaliny u brzd se často opomíjí také výměna u spojky. Při výměně brzdové kapaliny a odvzdušnění spojky je nutné vyndat baterii a držák baterie, někdy je pak u spojky kapalina ještě původní z výroby. Podle předpisu výrobce již manuální (šlapání na pedál) odvzdušnění spojky není přípustné a je nutné použít přístroj na odvzdušnění brzd.

Re: Při rozjezdu do kopce cuká

Napsal: 07 lis 2018, 19:07
od Luigy87
Podle kilometrů mě napadá zanesený Twinport. Už byl opravovaný?

Re: Při rozjezdu do kopce cuká

Napsal: 08 lis 2018, 07:34
od Writeon
Brzdovou kapalinu mi měnili přímo v oplu. Ale hádám že i přes tu astronomickou cenu se na tu spojku nedívali.

Co se týče twinportu tak to netuším, mám jí chvilku a najeto se mnou zhruba 3000 km.

EDIT: Auto startuje v pohodě a volnoběžné otáčky drží bezproblémů.