Opel Astra H a Zafira B Forum
https://www.opel-astra-h.cz:443/forum/

Zadní brzdový desky - výměna
https://www.opel-astra-h.cz:443/forum/viewtopic.php?f=11&t=8906
Stránka 1 z 1

Autor:  lkralicek [ 16 lis 2017, 22:19 ]
Předmět příspěvku:  Zadní brzdový desky - výměna

Ahoj kluci,

prosím Vás o nějaké typy jak v domácím prostředí se skromně zařízenou garáží nasadit brzdový prase na nové brzdové desky. Ani za boha se mi nepovedlo ho roztáhnout a nasadit. Musel jsem rezignovat a vrátit zpět skoro sjeté a začít přemýšlet nad tím koho uhánět o nasazení.

Děkuji moc za rady a typy.

Lukin

Autor:  kulisek91 [ 16 lis 2017, 22:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zadní brzdový desky - výměna

mám pocit že se musí tlačit a zároveň točit proti směru hodinových ručiček. Ale určitě poradí někdo s více zkušenostma

Autor:  Wirda [ 17 lis 2017, 14:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zadní brzdový desky - výměna

Minulý týden jsem ve stejných podmínkách rozhýbával p.z. třmen. Mám před stk a totálně zaoxidovaná hřídelka samostavu ruční brzdy a zatuhlej pístek. Tak jsem dělal rozborku. A ano. Zadní pístek se musím zatlačovat a zároveň otáčet VE směru hodin. Jinak by se mohl poškodit samotav. Jsou na to speciální nástavce, který padnou do drážek na pístku. Ale postačí, když opatrně chytneš sikovkama a budeš otáčet a tlačit. Nemělo by to jít ztuha. Pokud ano, rovnou to chce rozhýbat, máznou brzdovou vazelínu po prachovku a když nepomůže, sundat třmen, fouknout vzduchem ven pístek a vše důkladněš očistit, zkontrolovat těsnění, pístek... Já měl vše v cajku, jen zatuhlou hřídelku a pístek jsem máznul. Jinak vše ok a za hodinku hotovo. Jen pozor, třeba dát nové těsnění pod holender. Měděné podložky. Nebo pokud nejsou na sračku, tak pobrousit na smirku a ono si to máčkne znova drážky. A ten samý postup na proti 8-)

Autor:  Sali [ 17 lis 2017, 19:20 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zadní brzdový desky - výměna

V knize Jak na to je popis výměny popsán. Tuším, že je tam ještě zmínka o tom, že se má povolit nádržka na brzdovou kapalinu, aby při tlačení na pístky mohla kapalina někam expandovat.

Autor:  Hoonza [ 18 lis 2017, 16:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zadní brzdový desky - výměna

Můžu se zeptat jak odvzdušňujete brzdy?

Autor:  Wirda [ 18 lis 2017, 19:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zadní brzdový desky - výměna

Klasika. Od nejvdálenějšího kola od nádobky (P.Z.) a kolega našlape, drží a ty povolíš odvzdušnovák. Jemu padne noha, zavřeš, on pustí a znova, dokola, dokud nejde jen kapalina. Pokud ti došla v bance, půjde to taky a možná se zavzdušní abs. Pak je třeba ciklus opakovat a mezi tím projet po louce a dupnout na to, aby se abs aktivovalo a odvzdušnilo. Ale nemusí se to povést a pak je třeba zajet k někomu, kdo má vag a odvzdušní to přes mašinu. Mě stálo auto měsíc na špalkách bez brzd a odvzdušnil jsem to na pohodku doma s bráchou. Kup si půlitr nové dot4 a promačkej jí u každého kola a máš rovnou vyměníno :)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/