Stránka 1 z 1

Koroze nosníku / uložení spodního rámu

Napsal: 10 čer 2016, 20:57
od Wirda
Ahoj,
tak jsem prolezl komplet Astruli a jedniná místa, kde je rez, až mě překvapila, jsou uložení nosníků nad předními rameny. Při obhlídce před koupí to nebylo tak patrné, ale při vyčištění a oloupání rzi to je už nehezký pohled. Tady to soustruzi v NDR nedomysleli. Absolutně neošetřené místo proti korozi a ještě tak blbě řešený, že se v tom drží bahno, vlhko a nedivím se, že to je tak zrezlý. Bylo to plný bláta.
Kdyby tu misku aspoň otočili...
Co s tím? Řešil jste už někdo tento problém? Je to část hlavního rámu, takže vyříznout a urobit nové uložení? Nebo přeplátovat a provrtat na šroub?
Na druhé straně to bylo taky plný písku, ale po očištění to je ještě relativně dobrý. Něco železa tam je a nikde to není durch.
Toto je zatím jediná zásadnější vada na kráse. Jinak je vše v docela pěkném stavu.

Re: Koroze nosníku / uložení spodního rámu

Napsal: 11 čer 2016, 07:06
od sladas opc
tak to je hnus tam uz to nema za co drzet jak je to uhnily...ted jde o to jstli to nebylo bourane a neni to spatne opravene prooze tohle je neunosna koroze...

Re: Koroze nosníku / uložení spodního rámu

Napsal: 11 čer 2016, 08:14
od Wirda
Toto je prosim pekne original. Bourane to neni. Jevto nasledek vlhka z a soli z usazenin. Denny me pred tim varoval, ale pri obhlidce to zdaleka nypadalo tahle. Byla videt troche rez a na omak nnic hrozneho. Po oskrabani to je horsi.
Tek ram drzi na 6ti bodeh, tyto jsou prostredni. Neverim, ze jsem jedinej. Snad se nekdo taky pochlubi. Asi me ceka moc sikovny karosar.

Re: Koroze nosníku / uložení spodního rámu

Napsal: 11 čer 2016, 17:47
od sladas opc
tak tohle neni vubec dobry je to vyzrany z kastle takze ten sroub je tam ted relativne k nicemu...dobrej klempir o bude muset vyrezat a navarit novej drzak do kastle a do toho prisroubovat ram..ja mel dve hacka a ani na jednom nic..je pravda ale ze vzdy jsem pri myti vapkou tyhle veci poradne vystrikal takze nehrozilo ze by doslo k tomuto..

Re: Koroze nosníku / uložení spodního rámu

Napsal: 11 čer 2016, 18:39
od Wirda
Tak ono to drží na zadní a přední stěně té misky. Kdyby to nedrželo, tak je šroub už opřenej o hlavní rám. To není, stále drží a je tam mezera.
Nicméně už mám domluvený rande u svého lakoše, který má dva šikovné karosáře. Jejich práci znám, takže by neměl být problém.
To, že někdo podcenil pečlivé mytí je zřajmé. Ale já jí to vynahradím ;)

Re: Koroze nosníku / uložení spodního rámu

Napsal: 24 zář 2017, 10:06
od sr71
U mé Astry je tohle taky slabé místo z hlediska koroze, nemám to zdaleka tak kritické jako Wirda, ale bez ošetření by to k tomu taky časem dospělo, hlavně na levé straně. Kapsy nad šroubem, pokud se nečistí, jsou plné písku, bláta.... Po vyčištění jsem zatím natřel základem a napadlo mě "vyplnit" ty kapsy nad šroubem např vazelínou A00 - odpuzuje vodu, ale nevím jestli je to dobrý nápad