Nový výfuk pro Opel Astra H Caravan

Kde koupit kompletní výfuk na astru H karavan, jaká je cena a kolik dílů vám přijde popíše dnešní článek.

Kolik vydrží originální výfuk Opel Astra H

Potom, co jsem nedávno popsal v tomto článku, že má auto najeto 170000km za 11 let a vše šlape jak má, přestal mi svítit xenon a začal prdět výfuk. Už letos na jaře jsem si říkal, že ten původní výfuk vydržel dost dlouho a už má nárok, aby odešel. A taky že už přišel jeho čas.

Jednou cestou z výletu do Liberce začal dělat takové nespecifikovatelné zvuky, které jsem doposud u skoro nehlučného auta neznal. Jako není špatné připadat si jako ve WRC speciálu, ale tady ten zvuk byl čím dál větší. V koncovém dílu výfuku byla malá díra díky korozi.

Sice mám garáž a v zimě jezdím minimálně, takže auto není moc vystaveno přírodním vlivům 🙂 Ale jak už jsem psal, přišel jeho čas.

Kde výfuk objednat a jaká je cena

Přestože na starší originální díly Opel poskytuje slevy, stejně by to bylo víc jak 10t. Takže jsem začal hledat dál, kde by se všechny 3 díly výfukové soustavy daly sehnat a na doporučení jsem vše koupil na webu Primavyfuky.cz. Pokud nevíte, co vše budete potřebovat k výměně, zde podle typu motoru a karoserie vyberete jak části výfuku, tak i třeba těsnění atd. Takže opravdu bez chyby.

Kupoval jsem tedy kompletní výfuk = 3 díly, veškeré příslušenství a cena za tento komplet 5500kč.

A to nejlepší nakonec, vše došlo 2 dny od objednání, takže pohoda.

Jak výfuk vypadá, když přijde poštou, se podívejte na obrázcích.

A co vy, majitelé astry h, kolik vydržel váš výfuk? Podělte se v komentářích pod článkem.

4 komentáře

 1. René napsal:

  Ahoj, taky mám Astru H karavan, nyní při 164.000 km už vypadá střední díl na výměnu,
  je hlučnejší, asi vyrezly přepážky.

 2. Miro napsal:

  Nazdar,mám Astru H Caravan diesel,je to rok výroby 2004,teda má už 13 rokov,najazdené 228 000 km a výfuk je stále v poriadku

 3. René Bulava napsal:

  Zdravím,
  já mám rok 2006, 1,7 CDTi 74kw, 305000km a na výfuk jsem ještě nešáhnul. (ne že bych nechtěl, ale nepotřebuje to, teda zatím)

 4. Kuba napsal:

  Ahoj, moje Astra H Caravan 1.6 LPG, 2006 a na budíku lehce přes 260tkm. Výfuk původní, ale začal teď prdět, takže budu měnit.. Našel jsem díru ve středním díle. Koncový stále jako nový

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »